Radosław Majecki, Legia Warszawa

i

Autor: Cyfra Sport Radosław Majecki

Majecki może trafić do… Ekstraklasy! Nie chodzi jednak o Legię, zaskakujący kierunek

2022-05-18 20:29

Radosław Majecki nie radzi sobie najlepiej po opuszczeniu Legii Warszawa. Młody bramkarz gra bardzo mało w barwach AS Monaco i klub z Księstwa dał zielone światło na wypożyczenie zawodnika. Okazuje się, że zainteresowany taką transakcją jest jeden z klubów z Ekstraklasy, ale nie mowa tu o Legii, w której grał do 2020 roku, ale o… Lechu Poznań!

Radosław Majecki jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych polskich bramkarzy, jednak nie da się nie zauważyć, że jego kariera znalazła się na zakręcie. 22-latek w styczniu 2020 roku został wykupiony z Legii Warszawa za aż 7 mln euro, ale w klubie z Łazienkowskiej pozostał jeszcze przez pół roku. W czerwcu przeniósł się już do Księstwa, ale nie podbił swoją grą francuskich boisk. W sezonie 2020/2021 zagrał w 7 spotkaniach, natomiast w rozgrywkach 2021/2022 wystąpił tylko 4-krotnie. AS Monaco w końcu uznało, że dobrym wyjściem dla polskiego zawodnika może być wypożyczenie. Jak podaje Sebastian Staszewski z portalu Interia Sport, sytuację młodego bramkarza monitoruje Lech Poznań.

Pedro Tiba o krok od Legii! W niedzielę przejdzie testy medyczne [TYLKO U NAS]

Jan Tomaszewski o reprezentacji i Ekstraklasie

Mistrzowie Polski sięgną po byłego legionistę? Łatwo nie będzie

Warto zaznaczyć, że walka o Radosława Majeckiego wcale nie będzie taka łatwa. Polak w poprzednich oknach transferowych miał już oferty wypożyczenia z mocniejszych piłkarsko krajów. AS Monaco miało odrzucać oferty m.in. z Belgii, Holandii czy Włoch. Czy i tym razem kluby z tych kierunków będą chciały wypożyczyć Majeckiego? Nie można tego wykluczyć.

Pierwsze zmiany w kadrze mistrza Polski! Pomocnik i bramkarz odchodzą, chętnych nie zabraknie

Zdaniem dziennikarza portalu Interia Sport Lech Poznań monitoruje sytuację Majeckiego i to nie może dziwić – już oficjalnie wiadomo, że z klubem żegna się Mickey van der Hart. Majecki już pokazał w barwach Legii, że na poziomie Ekstraklasy radzi sobie wyśmienicie i w mógłby być wielkim wzmocnieniem dla Lecha Poznań. Sam zawodnik z kolei miałby niemalże gwarancję regularnych występów, czego w tej chwili najbardziej mu brakuje w rozwoju kariery.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze