Młody skarb Lecha nie zatrzymuje się. Jakub Moder najlepszym piłkarzem 34. kolejki

2020-07-07 16:46
Jakub Moder, Lech Poznań
Autor: CyfraSport Jakub Moder, Lech Poznań

Jeszcze niedawno trwała dyskusja, czy jest już gotowy do tego, aby występować w pierwszym składzie Lecha Poznań. Młody pomocnik dostał szansę i ją wykorzystał. Potwierdził, że miejsce w wyjściowym zestawieniu poznańskiej drużyny mu się należy. Wyrasta na lidera zespołu. Lech wygrał 2:1 z Legią w hicie polskiej ligi, a Jakub Moder został doceniony. Został wybrany przez Canal+ najlepszym piłkarzem 34. kolejki Ekstraklasy.

Lech pokonał 2:1 Legię w prestiżowym starciu, a wygraną zapewnił sobie przed przerwą. Prym wiodła młodzież. Największe skarby poznańskiego zespołu rządziły na boisku. Jakub Moder dośrodkował z rzutu różnego, a Kamil Jóźwiak dał prowadzenie. Drugie trafienie to zasługa Jakuba Kamińskiego, a asystował mu "Józio".

Jedenastka 34. kolejki Ekstraklasy. Marcin Szczepański wybrał najlepszych

Wróćmy do Jakuba Modera, bo on jest bohaterem tej serii. Znalazł się oczywiście także w "Jedenastce 34. kolejki" przygotowanej przez "Super Express". Ostatnio jego gra jest doceniana. Dostał nagrodę "Młodzieżowiec miesiąca" za występy w czerwcu. Wcześniej wyróżniano strzelane przez niego gole. - Na pewno jednak nie będę się szczególnie podniecać, tym pierwszym składem - mówił nam Moder w rozmowie w poprzednim miesiącu. - Trzeba zachować chłodną głowę i ciężko pracować dla drużyny. Teraz moim celem jest utrzymać to miejsce. (...) Nauczyłem się, że nie ma co wielce planować i wybiegać w przyszłość, trzeba skupić się na pracy, na treningu. Mam swoje cele, chcę grać regularnie w Lechu, wyjechać kiedyś zagranicę, ale to dopiero melodia przyszłości - wspomniał nam wtedy także o swoich planach. Jak widać krok po kroku buduje pozycję w Lechu.

Co przyniosła 34. kolejka Ekstraklasy? Najciekawsze momenty w skrócie [WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze