Co przyniosła 34. kolejka Ekstraklasy? Najciekawsze momenty w skrócie [WIDEO]

2020-07-07 16:03 Marcin Szczepański
PKO Ekstraklasa
Autor: CyfraSport PKO Ekstraklasa

Lech zatrzymał w Poznaniu marsz Legii po mistrzostwo Polski. Sprawa tytułu po triumfie "Kolejorza" wciąż jest otwarta. Wyjaśniła się za to sytuacja w grupie spadkowej. Zwycięski jubileusz Waldemara Fornalika na ławce Piasta i smutny Ireneusza Mamrota w roli szefa Arki. Najciekawsze momenty 34. kolejki zaprezentował oficjalny kanał Ekstraklasy na youtube.

Legia mogła "przyklepać" w Poznaniu zdobycie mistrzostwa, ale to Lech był górą wygrywając 2:1. "Kolejorza" napędzało młodzieżowe trio: Jakub Moder (asysta), Kamil Jóźwiak (gol i asysta) oraz Jakub Kamiński (gol), który popisał się efektownym saltem. Nic się nie zmienia w kwestii tytułu. Lider Ekstraklasy potrzebuje punktu. Na ich zdobycie ma trzy mecze. Czy Legia dokona tego już w najbliżej kolejce (11 lipca) w starciu z Cracovią na Łazienkowskiej?

Złota główka. Piotr Parzyszek przesądził o triumfie Piasta ze Śląskiem [WIDEO]

Wygrał też Piast (1:0 ze Śląskiem po golu Piotra Parzyszka), który ma tyle samo punktów co Lech. Zapowiada to fascynujący finisz ligi. Trener mistrzów Polski Waldemar Fornalik obchodził jubileusz. Po raz 400 prowadził drużynę w Ekstraklasie. Jubileusz miał także trener Arki - Ireneusz Mamrot. Dla niego starcie z Koroną (1:1) było 100 meczem w roli szkoleniowca na najwyższym szczeblu. Niestety, gdyński zespół pożegnał się z Ekstraklasą. Zostaje w niej Wisła Płock, a zapewnił jej to Hubert Adamczyk kapitalnym golem z Górnikiem Zabrze (1:0).

Tak Hubert Adamczyk zapewnił Wiśle Płock utrzymanie w Ekstraklasie [WIDEO]

Najnowsze