Lech Poznań

i

Autor: Cyfra Sport Lech Poznań

1/8 finału Ligi Konferencji

Na te gwiazdy Djurgarden musi uważać Lech. "To on ciągnie zespół do przodu"

2023-03-08 17:01

9 marca piłkarze Lecha zmierzą się z Djurgarden w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Konferencji. Mistrzowie Polski wyrastają na rewelację rozgrywek. Czy spełnią marzenia kibiców z Bułgarskiej i wywalczą awans do ćwierćfinału? Jest to realne. Bartosz Grzelak, polski trener znający realia szwedzkiego futbolu, w rozmowie z oficjalną stroną Lecha wskazał gwiazdy Djurgarden. To na tych piłkarzy muszą zwrócić uwagę gracze poznańskiej Lokomotywy.

Eriksson ciągnie zespół do przodu

W poprzednim sezonie Djurgarden zakończył rozgrywki na drugiej pozycji w szwedzkiej ekstraklasie. Klasowych graczy w tej drużynie nie brakuje. - Posiadają dobrych zawodników, na szczęście dla Lecha jeden z nich nie zagra z powodu żółtych kartek - powiedział trener Bartosz Grzelak w rozmowie z oficjalną stroną mistrza Polski. - Rasmus Schiller to jeden z najlepszych defensywnych pomocników w lidze. Tak jak mówiłem Magnus Eriksson, bardzo dobry rozgrywający, z niezłym podaniem i uderzeniem z dystansu. Kiedy Djurgarden jest w formie, to właśnie Eriksson często ciągnie ten zespół do przodu. Jest dla nich bardzo ważny. Jak grałem przeciwko DIF to zawsze zwracaliśmy na niego szczególną uwagę i kryliśmy go dodatkowo, bo wiedzieliśmy, że może coś wykreować w ofensywie - komplementował asa szwedzkiego klubu.

Wihkeim - jeden z najlepszych skrzydłowych

Trener Bartosz Grzelak wyróżnił jeszcze jednego piłkarza wicemistrza Szwecji. - Dodałbym także do tej grupy Gustava Wikheima - przekonywał. - Swoją karierę w Djurgarden zaczął w zeszłym roku. Początkowo nikt nie był nim zachwycony, ale z miesiąca na miesiąc rozwijał się coraz lepiej, jego forma rosła. W tym momencie to jest jeden z najlepszych skrzydłowych w lidze, jeśli chodzi o syutacje jeden na jeden. Może sprawić przeciwnikowi dużo kłopotów - przyznał trener Grzelak na łamach portalu Lecha.

Sonda
Czy Lech Poznań awansuje do 1/4 finału Ligi Konferencji Europy?
PKO Ekstraklasa 2023.03.06
Najnowsze