NEWS SE: Lech Poznań znalazł zastępcę Holendra? Czy wicemistrz Polski sięgnie do Grecji?

2020-08-05 21:56 Piotr Koźmiński
Stadion Lecha Poznań
Autor: Cyfrasport Stadion Lecha Poznań

Lech Poznań szuka zastępcy Mickeya van der Harta, który po zabiegu kontuzjowanego barku będzie pauzował około pięć miesięcy. Wicemistrz Polski od pewnego czasu rozgląda się więc za kimś kto na ten dłuższy moment mógłby go zastąpić i jak usłyszeliśmy - sonduje możliwość wypożyczenia golkipera ze znanego klubu. Czy uda się ta sztuka?

Kontuzja Holendra to spory kłopot dla Lecha, bo między słupkami powstała wyrwa na kilka miesięcy. Z Grecji dotarły do nas właśnie wieści, że poznański klub chciałby wypożyczyć z PAOK Saloniki doświadczonego Serba, Zivko Zivkovicia. To 31-letni piłkarz, który szedł do tego klubu na pozycję numer dwa, ale... zdołał w zeszłym sezonie rozegrać 20 spotkań w greckiej ekstraklasie. Jak słyszymy od greckich kolegów po fachu, PAOK nie ma teraz wyraźnej jedynki, a Zivkovic, który trafił do tego klubu w lipcu 2019 roku z Xanthi (a wychował się w Partizanie Belgrad), ma szanse, aby takim numerem jeden (po)zostać.

Jego rywalem do gry między słupkami jest Grek Alaxandros Paschalakis, który wprawdzie rozegrał w lidze mniej meczów od Zivkovicia, ale za to występował w meczach europejskich pucharach (Zivkovic w nich nie grał). W kadrze jest jeszcze Argentyńczyk Rodrigo Rey, ostatnio wypożyczony do ligi meksykańskiej, ale nie wiadomo, czy zostanie na przyszły sezon w Salonikach.

Lech zapłaci milion euro za piłkarza z Czech? [NEWS SE]

Mickey van der Hart, kontuzja
Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA/SUPER EXPRESS Mickey van der Hart, kontuzja

Ze względu na to, że Zivković zbiera niezłe opinie w Salonikach (jak słyszymy "Neuer to nie jest, ale solidny bramkarz) misja wypożyczenia go do Poznania nie wydaje się łatwa do przeprowadzania, ale kto wie? Jak wspominaliśmy, z tego co można usłyszeć w Grecji taki jest plan Lecha. Natomiast najbliższa przyszłość pokaże, czy ten plan jest do zrealizowania.

A pozostając w Poznaniu. Do Lecha nie trafi Brazylijczyk z Desportivo Aves, Claudio Falcao, który był przymierzany (przynajmniej przez portugalską prasę) do tego klubu.
- Finalizujemy przejście Cladio do innego portugalskiego klubu. Z Lecha Poznań nie dostaliśmy oficjalnej propozycji dla tego piłkarza - mówi Super Expressowi Gaspar Freire z firmy Footinvest Managemenent, portugalski agent, który wprawdzie nie sprowadzi Falcao do Poznania, ale niedaleko stolicy Wielkopolski ma... dom. Podobnie jak w Łodzi. A skąd zainteresowanie naszym krajem? Freire ma żonę Polkę, prowadzi u nas różne interesy, ale, jak wspomniano, tym "interesem" akurat Falcao nie będzie.

A nowym klubem Falcao ma być Farense, o czym napisał dzisiaj Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl

WSZYSTKIE rekordy Roberta Lewandowskiego. To jest KOSMOS! | FUTBOLOGIA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze