Świeczka za zmarłego

i

Autor: CC Pixabay.com / Licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Pan Roman wyprzedawał kiosk, próbował uratować syna. Dawid nie żyje. Od tej informacji serce pęka na pół / Zdjęcie ilustracyjne

Kraków w żałobie

Nie żyje jedna z ikon polskiego klubu. Rafał Wrześniak miał 60 lat. „Nigdy o Tobie nie zapomnimy”

2024-08-24 8:46

Świat polskiego sportu kolejny raz pogrążył się w żałobie. Kibice opłakiwali niedawno śmierć słynnego trenera m.in. Wisły Kraków Franciszka Smudy. Fani ekipy z drugiej strony Błoń pożegnali w piątkowy wieczór byłego piłkarza „Pasów” Rafała Wrześniaka. Piłkarz zmarł w wieku 60 lat. Klub poinformował o jego odejściu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Rafał Wrześniak był jedną z ikon krakowskiego futbolu. Piłkarz przed laty był jednym z kapitanów Cracovii na przełomie lat 80-tych i 90-tych dwudziestego wieku. Wrześniak przez niemal całą karierę związany był z zespołem „Pasów”. Jedynie przez krótki okres swojej zawodowej przygody z futbolem reprezentował barwy Karpat Siepraw. W barwach Cracovii rozegrał blisko 450 spotkań.

Nie żyje słynny autor sukcesu Rogera Federera. Legendarny Peter Lundgren zmarł w wieku 59 lat

Nie żyje Rafał Wrześniak, jedna z ikon Cracovii

Drużyna z Kałuży poinformowała o śmierci Rafała Wrześniaka za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

- Dzisiaj dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci byłego wieloletniego zawodnika Cracovii, Rafała Wrześniaka. Rafał, nigdy o Tobie nie zapomnimy – napisano na profilu „Pasów” na platformie „X” (dawniej: Twitter).

Jak wspominali go kibice? - Miałem okazję, jako małe dziecko, widywać go na boisku. Pamiętam nawet jak zaczynał grę w pierwszej drużynie. Przeważnie był wtedy pierwszym wchodzącym z ławki. Prawdziwy Pasiak – napisał jeden z nich. - Pociesza mnie jedynie fakt, że miałem przyjemność oglądać Pana Rafała na ziemi świętej. Minuta ciszy przed jutrzejszym meczem, to chyba oczywistość! - dodał pan Daniel.

Rafał Wrześniak – kariera, kluby

Rafał Wrześniak pierwsze piłkarskie kroki stawiał w barwach LZS Czarnochowice. Stamtąd trafił do Cracovii, której barwy reprezentował nieprzerwanie od sezonu 1981/1982 do 1995/1996. Po półrocznej przerwie na grę dla Karpat Siepraw, wrócił do „Pasów”, gdzie grał przez kolejne dwa lata.

Wrześniak reprezentował na koniec kariery także barwy Górnika Wieliczka, a przygodę ze sportem zakończył w LZS-ie Czarnochowice.

Quiz. Rozpoznasz polskich mistrzów sportu z PRL-u? 15/15 to obowiązek kibica!

Pytanie 1 z 15
Zacznijmy od jednej z największych legend. Trzykrotna mistrzyni olimpijska, która przez lata dzierżyła rekord Polski w biegu na 400 m to...
Irena Szewińska
Najnowsze