Kosta Runjaic

i

Autor: CyfraSport Kosta Runjaic

Trener Legii bronił kibiców

Niemiecki dziennikarz zrobił z polskich kibiców nazistów! Obrzydliwe zachowanie pracownika "Kickera". Szok

2023-05-29 12:22

Polscy kibice są jedną z wizytówek naszego futbolu na świecie. Nasi ultrasi są często wyróżniani w przeróżnych rankingach, a w europejskiej czołówce znajdują się m.in. fani Legii Warszawa. Mocno musiał się zdziwić trener ekipy z Łazienkowskiej Kosta Runjaic, gdy dziennikarz "Kickera" mówił o... nazistowskich konotacjach fanów wicemistrza Polski.

Kosta Runjaic udzielił wywiadu niemieckiemu "Kickerowi", w którym podsumował miniony sezon z Legią Warszawa. Kibice mogą być zadowoleni z tego, jak wyglądały ostatnie miesiące. Drużyna musiała przygotować miejsce w klubowej gablocie na kolejny Puchar Polski. "Wojskowi" zgarnęli też medale za wicemistrzostwo kraju. W tym sezonie lepszy od nich okazał się tylko zespół Rakowa Częstochowa.

Już wiadomo, dlaczego Jan Urban się wahał przed podpisaniem kontraktu z Górnikiem. „Miałem mętlik w głowie”

Niemiecki dziennikarz zrobił z polskich kibiców nazistów. Brzydkie zachowanie

Legia Warszawa przez cały sezon mogła liczyć na gorące wsparcie od swoich kibiców. O nich także było jedno z pytań. - Jak ocenia pan sytuację z kibicami Legii? Średnio 20 tysięcy kibiców, ale w przeszłości mieli złą reputację i nazistowskie powiązania - pytał Thomas Boeker.

Runjaic wybrnął z tego bardzo łatwo. - Nie zauważyłem niczego negatywnego, mówiąc szczerze. Mogę mówić tylko o pozytywnym wsparciu. Atmosfera na stadionie jest spektakularna - uciął temat.

Kibice Legii wielokrotnie zabierali głos na temat historycznych wydarzeń, które często także wiążą się z historią Polski i Niemiec. Wielokrotnie przypominali światu o Powstaniu Warszawskim i historii II wojny światowej.

Legenda Legii Warszawa wprost o Josue. Ivica Vrdoljak użył mocnych słów, podkreślił to zdecydowanie

PKO Ekstraklasa Raport 22.05

QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od łatwego pytania. Kim jest ten piłkarz?
QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?
Najnowsze