Odra zdemolowana we Wrocławiu

2008-08-23 21:57

Piłkarze Śląska nie mieli litości dla gości z Wodzisławia. W jednostronnym meczu zaaplikowali rywalom aż cztery bramki.

Po zaledwie dwóch remisach, piłkarze Śląska Wrocław chcieli wreszcie zgarnąć całą pulę. Mecz z Odrą wydawał się ku temu świetną okazją i od pierwszych minut podopieczni Ryszarda Tarasiewicza ruszyli do zmasowanych ataków.

Momentami zamykali gości na ich połowie boiska i już w 15. minucie spotkania udokumentowali swoją przewagę. W zamieszaniu na polu karnym najprzytomniej zachował się Janusz Gancarczyk, który otworzył worek z bramkami. Jeszcze w pierwszej połowie swojego gola dorzucił Sebastian Mila, który popisał się ładnym strzałem głową po dośrodkowaniu Krzysztofa Wołczka. W doliczonym czasie gry sam Wołczek również trafił do siatki (asystą zrewanżował mu się Mila) i już po pierwszej odsłonie trudno było się spodziewać, iż piłkarze Odry są w stanie odwrócić losy spotkania. Zawodnicy Janusza Białka w niczym nie przypominali zespołu który tydzień temu pokonał 2:0 Legię. Grali bardzo słabo, nie potrafili dużej utrzymać się przy piłce a co dopiero stworzyć jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką Wojciecha Kaczmarka. Nic dziwnego, że piłkarze Śląska schodzili do szatni żegnani owacją na stojąco jaką zgotowali im kibice.

Po przerwie okazji do oklasków mieli nieco mniej, ale również mogli być zadowoleni. Odra nieco przyspieszyła tempa, jednak tego dnia po prostu nic piłkarzom z Wodzisławia nie wychodziło. Śląsk grał na luzie i to zaowocowało kolejną bramką. Wynik zamknął ten który go otworzył czyli Janusz Gancarczyk. Pomocnik w sytuacji sam na sam wyborną "podcinką" pokonał Stachowiaka.

Przed sezonem w Odrze zapowiadano, że klub ma zamiar powalczyć o coś więcej niż środek tabeli. Jednak z taką grą ciężko sobie wyobrazić, by wodzisławianie pomieszali w szykach najlepszym. We Wrocławiu też mają co najmniej takie same plany i jeśli piłkarze Ryszarda Tarasiewicza będę prezentować taką formę, mogą jeszcze w tym sezonie sprawić parę niespodzianek.

Śląsk Wrocław - Odra Wodzisław 4:0
Gancarczyk 15., Mila 39., Wołczek 45., Gancarczyk 71.

Śląsk: Kaczmarek - Wołczek, Celeban, Pawelec, Cap (85. Socha) - Ostrowski, Górski (46. Łudziński), Mila, Sztylka (90. Ulatowski), J. Gancarczyk - Sotirović

Odra: Stachowiak - Radler, Kowalczyk, Dymkowski, Szary - Woś (46. Seweryn), Kuranty (75. Hinc), Gierczak, Małkowski - Aleksander, Korzym (46. Moskal)

Żółte karki: Kowalczyk, Kuranty (Odra)