Legia Warszawa

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS, Adam Jagielak/Super Express

Kibice bronią papieża

Oni stanęli w obronie Jana Pawła II. Kibice Legii Warszawa zabrali głos po reportażu TVN-u, jednoznaczne stanowisko

2023-03-12 20:18

Dyskusja na temat Jana Pawła II rozgorzała w Polsce kolejny raz. Wszystko za sprawą reportażu TVN-u "Franciszkańska 3". Sprawa jest przedmiotem dyskusji w rożnych miejscach - od debat prywatnych po sejmowe sale. Głos w sprawie zabrali także... kibice Legii Warszawa, którzy wywiesili wymowny transparent podczas meczu ze Stalą Mielec.

Niewiele jest gorętszych tematów dyskusji w Polsce niż reportaż "Franciszkańska 3" opublikowany przez TVN autorstwa Marcina Gutowskiego. Ujawniono w nim wiele nieznanych do tej pory spraw z życia papieża Jana Pawła II. Debata na temat kwestii tuszowania przypadków pedofilii w Kościele katolickim wykracza nawet poza sejmowe ławy.

Gdzie obejrzeć reportaż "Franciszkańska 3" o Janie Pawle II z cyklu "Bielmo" TVN24? Jest dostępny za darmo dla wszystkich

W polskim parlamencie uchwalono ustawę dotyczącą ochrony dobrego imienia Jana Pawła II. Obie strony wymieniają argumenty, sprawiając, że temat jest jednym z najgłośniejszych w ostatnich dniach w Polsce i nie tylko!

Kibice Legii bronią Jana Pawła II. Jednoznaczne stanowisko

Głos w sprawie debaty publicznej zabrali także kibice Legii Warszawa, którzy regularnie wywieszają transparenty w sprawach bieżących. Jak odnieśli się do zamieszania po wyemitowaniu reportażu "Franciszkańska 3"?

Na "Żylecie", czyli trybunie, na której zasiadają najzagorzalsi kibice Legii Warszawa, pojawił się transparent, w którym wykazywano wsparcie w obronie papieża-Polaka. - Łapy precz od Jana Pawła II - napisali na transparencie ultrasi stołecznego zespołu.

Co za emocje w Warszawie: Legia skruszyła Stal, Tomas Pekhart z jubileuszowym golem [WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz pontyfikat Jana Pawła II?

Legia Warszawa - PGE FKS Stal Mielec 2:0 (0:0)

Bramki: 49' Tomas Pekhart, 85' Filip Mladenovic

Żółta kartka - Legia Warszawa: Bartosz Kapustka

Sędzia: Damian Kos (Wejherowo)

Widzów 16 164

Legia Warszawa: Dominik Hładun - Maik Nawrocki, Artur Jędrzejczyk, Yuri Ribeiro - Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Ernest Muci (84. Robert Pich), Bartosz Kapustka (78. Igor Strzałek), Filip Mladenovic - Maciej Rosołek (57. Patryk Sokołowski), Tomas Pekhart

PGE FKS Stal Mielec: Bartosz Mrozek - Fabian Hiszpański (86. Maciej Wolski), Kamil Kruk, Mateusz Matras, Arkadiusz Kasperkiewicz, Krystian Getinger (86. Fryderyk Gerbowski) - Adam Ratajczyk (56. Mateusz Mak), Alex Vallejo, Koki Hinokio, Piotr Wlazło (86. Maciej Domański) - Rauno Sappinen (82. Mikołaj Lebedyński)

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze