Jorge Felix cieszy się z gola

Autor: Cyfrasport Jorge Felix cieszy się z gola w meczu z Wisłą Kraków

Piast Gliwice - Wisła Kraków: Gospodarze ROZBILI "Białą Gwiazdę"! [WIDEO]

2020-05-30 19:26

Piast Gliwice pokazał moc! Po wznowieniu rozgrywek PKO Ekstraklasy, w 27. kolejce, podopieczni Waldemara Fornalika rozbili na własnym stadionie Wisłę Kraków 4:0. W rolach głównych wystąpili Jorge Felix i Piotr Parzyszek. Hiszpan strzelił gola i zanotował dwie asysty, natomiast Polak zdobył dwie bramki!

Piłkarze Piasta Gliwice nie zamierzają składać broni w walce o obronę mistrzowskiego tytułu. - Wyścig z Legią będzie. (...) My wytyczyliśmy szlak w ubiegłym roku, że można dogonić zdecydowanego lidera i wszystko może się zdarzyć - mówił trener Waldemar Fornalik przed meczem z "Białą Gwiazdą" w rozmowie z "Super Expressem". Sobotnie spotkanie nie zapowiadało się jednak jak spacerek. Wiślacy mogli się poszczycić tytułów najdłużej niepokonanej drużyny w lidze. Ostatni raz zeszli z boiska pokonani 6 grudnia 2019 roku, kiedy musieli uznać wyższość Górnika Zabrze (2:4).

Każda seria kiedyś się kończy. O tym, że w Gliwicach czeka ich ciężka przeprawa, zawodnicy Wisły Kraków przekonali się błyskawicznie. Już w 1. minucie wynik otworzył Jorge Felix, który z zimną krwią wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali. Dziesięć minut później Hiszpan zapisał na koncie asystę przy trafieniu Piotra Parzyszka. W tej sytuacji ogromny błąd popełnił Gieorgij Żukow. Uskrzydleni dwubramkowym prowadzeniem gospodarze spokojnie kontrolowali dalszy przebieg gry.

Wyglądało na to, że przerwa posłużyła wiślakom. Na początku drugiej połowy prezentowali się dużo lepiej niż wcześniej, ale... to piłkarze Piasta Gliwice strzelili trzeciego gola. W 65. minucie po kolejnym błędzie w obronie do siatki po raz drugi trafił Parzyszek. Minęło dziesięć minut i goście znaleźli się w jeszcze gorszej sytuacji po tym, jak z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Maciej Sadlok. W końcówce kropkę nad "i" postawił rezerwowy Patryk Tuszyński. Asystę zaliczył Felix.

Piast Gliwice - Wisła Kraków 4:0 (2:0)

Bramki: Felix 1, Parzyszek 11, 64, Tuszyński 85

Piast: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Uros Korun, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov - Sebastian Milewski (85. Tymoteusz Klupś), Tom Hateley, Tomasz Jodłowiec, Jorge Felix, Kristopher Vida (86. Tiago Alves) - Piotr Parzyszek (77. Patryk Tuszyński)

Wisła: Michał Buchalik - Łukasz Burliga, Rafał Janicki, Hebert, Maciej Sadlok - Jakub Błaszczykowski, Vullnet Basha (46. Kamil Wojtkowski), Gieorgij Żukow, Vukan Savićević, Lubomir Tupta (77. Mateusz Hołownia) - Aleksander Buksa (61. Paweł Brożek)

Żółte kartki: Felix, Czerwiński - Błaszczykowski, Sadlok, Burliga, Savicević, Wojtkowski

Czerwona kartka: Sadlok (75, za drugą żółtą).