Piotr Stokowiec mówi o krwi i łzach. Zagłębie zatrzyma rozpędzony Raków?

2022-05-13 17:38
Piotr Stokowiec
Autor: Cyfrasport Piotr Stokowiec

To będzie kluczowe starcie dla obu klubów. Zagłębie chce zapewnić sobie utrzymanie w ekstraklasie, a Raków wciąż ma apetyt na tytuł. Zgubienie punktów w Lubinie może być bardzo kosztowne dla podopiecznych trenera Marka Papszuna. Ale opiekun gospodarzy Piotr Stokowiec zapowiada, że jego podopieczni nie przestraszą się wicelidera. Kto będzie górą w starciu Zagłębia z Rakowem w 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy?

Zagłębie w ostatniej kolejce rozbiło na wyjeździe Radomiaka Radom 6:1, ale nadal jest w bardzo trudnej sytuacji w wcale o utrzymanie. Lubinianie mają cztery punkty przewagi nad strefą spadkową, a w perspektywie spotkania z Rakowem Częstochowa i Lechem Poznań, czyli zespołami walczącymi o mistrzostwo Polski. - Na pewno się nie boimy i nie wyjdziemy na boisko ze strachem - deklaruje trener Piotr Stokowiec, cytowany przez Polską Agencję Prasową. - Wiem, że wszystkie oczy będą skierowane na nas i jesteśmy na to gotowi. Ostatnie dwa mecze pokazały, że nikt z nami nie będzie miał łatwo. Trzeba będzie na boisku zostawić serce, krew, pot i łzy, ale moi zawodnicy są na to gotowi – zapewnił opiekun gospodarzy.

Gwiazda Rakowa może liczyć na piękne wsparcie. Zjawiskowa partnerka dodaje mu skrzydeł

Filip Starzyński
Autor: Cyfra Sport Filip Starzyński

Według szkoleniowca Zagłębia takim przełomowym spotkaniem dla jego zespołu nie był ostatni pojedynek z Radomiakiem, ale wcześniejszy z Lechią Gdańsk. - Zawodnicy uwierzyli w siebie - podkreśla Stokowiec. - Udało nam się dotrzeć do głów piłkarzy, którzy pokazali, że potrafią grać odważnie. Trudność tego sezonu polega generalnie na tym, że nie udawało nam się pokazać tej pracy, którą wykonujemy na treningach przez cały tydzień, czy tę którą wykonaliśmy na zgrupowaniu w Turcji przygotowując się do rundy wiosennej. Nie przekładało się to na wyniki. Ale wierzę, że to już za nami. Po Rakowie widać, jak ważna jest w klubie stabilizacja i czas. Kiedy pracowałem poprzednio w Zagłębiu i sięgnęliśmy po medale mistrzostw Polski, były europejskie puchary, to też było to poprzedzone dłuższą, spokojną pracą – ocenił trener Piotr Stokowiec.

Aleksandar Vuković o relacjach z przyszłym trenerem mistrza Polski. "Nie miałbym z tym problemu"

Sonda
Kto będzie mistrzem Polski w sezonie 2021/22?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze