Autor: Cyfrasport Rekord Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin TV TRANSMISJA Gdzie oglądać Rekord Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin

Rozpacz w Lubinie

Pogoń nie rezygnuje z walki o podium. Zagłębie trafione w doliczonym czasie [WIDEO]

2023-03-11 19:48

Pogoń wygrała z Zagłębiem w Lubinie 1:0. To drugi mecz w ostatnim okresie, gdy Portowcy zdobyli zwycięskiego gola w doliczonym czasie. Tym razem uczynił to Marcel Wędrychowski.

Obie drużyny rozpoczęły z animuszem i już w pierwszym kwadransie stworzyły po jednej sytuacji bramkowej. Najpierw Kacper Chodyna strzelił zbyt słabo z kilku metrów i Stipica złapał piłkę. W odpowiedzi Pogoń wyprowadziła szybką kontrę jednak Wahan Biczachczjan pogubił się w decydującym momencie. W 30. min ten sam piłkarz strzelił mocno, ale Sokratis Dioudis obronił strzał jak i dobitkę Sebastiana Kowalczyka. W 35. min Portowcom zabrakło szczęścia. Po akcji Kamila Grosickiego z bliska strzelał Luka Zahović, ale jakimś cudem bramkarz Zagłębia zatrzymał piłkę na linii bramkowej. Druga połowa rozpoczęła się jeszcze ciekawiej, bo w ciągu czterech minut oba zespoły mogły strzelić po dwa gole, ale brakowało skuteczności i dobrze spisywali się obaj bramkarze – Dioudis i krytykowany ostatnio, Dante Stipica.

Obaj trenerzy wpuścili posiłki z ławki rezerwowych, w osobach Pontusa Almqvista i Filipa Starzyńskiego, a wkrótce potem w barwach Zagłębia pojawił się Jakub Świerczok, po długiej przerwie w grze, i jeszcze dłuższej w występach na polskich boiskach. W 89. min znakomitą okazję miał inny z rezerwowych Alex Gorgon. Po dobrym dośrodkowaniu Kamila Grosickiego, głową strzelił z pięciu metrów w poprzeczkę. Gdy wydawało się, że zmarnował piłkę meczową, Pogoń stworzyła jeszcze jedną okazję. Wędrychowski podał do Linusa Wahlqvista, a sam pobiegł w pole karne i po otrzymaniu podania zwrotnego od Szweda, strzelił tuż przy słupku do siatki. Później mógł wpaść w ramiona kolegów i trenera Jensa Gustafssona.

Cezary Kucharski szczerze o polskim futbolu. "Potrafię przeciwstawić się Bońkowi czy Lewandowskiemu"

KGHM Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 0:1 (0:0).

Bramki: 0:1 Marcel Wędrychowski (90+2).

Żółta kartka – Pogoń Szczecin: Benedikt Zech, Mateusz Łęgowski.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 5 042.

KGHM Zagłębie Lubin: Sokratis Dioudis - Bartłomiej Kłudka, Aleks Ławniczak, Jarosław Jach, Mateusz Grzybek - Kacper Chodyna, Łukasz Łakomy, Tomasz Pieńko, Jakub Żubrowski (68. Filip Starzyński), Damjan Bohar (82. Sasa Zivec) - Dawid Kurminowski (82. Jakub Świerczok).

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Linus Wahlqvist, Mariusz Malec, Benedikt Zech, Leonardo Koutris – Wahan Biczachczjan (64. Marcel Wędrychowski), Sebastian Kowalczyk (87. Aleksander Gorgon), Mateusz Łęgowski, Damian Dąbrowski, Kamil Grosicki - Luka Zahovic (71. Pontus Almqvist).

Czy Pogoń Szczecin wywalczy sobie miejsce premiowane grą w pucharach?