Marcin Robak Pogoń Szczecin

Autor: archiwum se.pl Marcin Robak Pogoń Szczecin

Pogoń - Piast. Hat-trick Marcina Robaka przeciwko byłym kolegom

2013-10-29 20:57

To był show nie tylko Pogoni Szczecin, ale przede wszystkim Marcina Robaka. Napastnik "Portowców" wbił trzy gole byłym kolegom z Piasta Gliwice walnie przyczyniając się do zwycięstwa swojej drużyny 4:0.

Robar rozpoczął wielkie strzelanie już w 5. minucie. Jakub Bąk wystawił napastnikowi piłkę na 5. metr, i Robak tylko dopełnił dzieła. W 19. minucie na 2:0 podwyższył Takuya Murayama, który po indywidualnej akcji oddał strzał z narożnika pola karnego, piłka odbiła się od nogi jednego z zawodników Piasta i wpadła w samo okienko bramki Driusz Treli.

Przeczytaj również: Bartosz Bereszyński po meczu Lech - Legia: Kibice rzucali we mnie czym popadnie

Nie minęło siedem kolejnych minut a goście byli już na kolanach. W głównych rolach znów Murayama i Robak. Japończyk popisał się znakomitym podaniem, a Robak wykończeniem sytuacji sam na sam z Trelą.

W 45. minucie znów Robak show. Napastnika Pogoni sfaulował w polu karnym Klepczynski, który nie tylko sprokurował rzut karny, ale wyleciał z boiska za czerowną kartkę. Sam Robak okazał się pewnym egzekutorem "jedenastki".

Po przerwie gospodarze odpuścili szturm i więcej goi nie padło.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 4:0 (4:0)
Marcin Robak 5, 26, 45-k., Takuya Murayama 19

Pogoń: Janukiewicz - Frączczak (50. Lisowski), Dąbrowski, Hernani, Pietruszka - Bąk, Ława, Ouedraogo, Akahoshi (66. Kort), Murayama (71. Wiśniewski) - Robak

Piast: Trela - Zbozień, Krzycki, Klepczyński, Król - Zganiacz (46. Wilczek), Matras, Hanzel, Dytko (86. Jurado), Podgórski - Rabiola (46. Lazdins)