Polonia - Wisła. Wynik: 1:1. Niezawodny Biton zapewnia Wiśle remis! Zapis relacji NA ŻYWO w internecie

2011-08-06 19:19

W "hicie kolejki" nikt nie dał się pokonać. Polonia Warszawa zremisowała na własnym boisku z mistrzem Polski - Wisłą Kraków 1:1. Drugiego gola w drugim meczu T-Mobile Ekstraklasy zdobył dla "Białej Gwiazdy" Izraelczyk David Biton (23 l.), po wspaniałej wrzutce Ivicy Ilieva (32 l.). "Dudu" znowu zapewnia wiślakom punkt.

19:52

Polonia Warszawa remisuje z Wisłą Kraków 1:1.

19:51

90+3 min. Arbiter kończy spotkanie.

19:51

90+3 min. Odłożona żółta kartka dla Nuneza za przytrzymywanie rywala za koszulkę.

19:48

90+1 min. "Krótkie" rozegranie rogu kończy się... kontrą Polonii! Bonin popędził na bramkę, gonił go Sobolewski, a Pareiko wybił piłkę końcami palców!

19:47

90 min. Paljić trafia w Jodłowca i rzut rożny dla wiślaków.

19:45

88 min. Patryk Małecki próbuje szczęścia z ostrego kąta - znów pewnie broni Przyrowski.

19:44

87 min. Bruno z rzutu wolnego strzela bardzo mocno - w "mur".

19:43

86 min. Melikson podprowadził sobie piłkę i strzelił pięknie tuż przy słupku - zabrakło centymetrów!

19:42

85 min. Grzegorz Bonin zmienia w Polonii Roberta Jeża.

19:42

84 min. Co zrobił Kirm?! Genkow podholował piłkę pod bramkę i wystawił ją jak na tacy Kirmowi, a ten z dwóch metrów - uderzając na pustą bramkę - trafił w... poprzeczkę!!!

19:40

83 min. Bardzo dobry strzał Trałki i jeszcze lepsza interwencja Pareiki!

19:38

82 min. Trzecia zmiana w Wiśle: Davida Bitona zmienia Cwetan Genkow.

19:38

81 min. Żółta kartka dla Paljicia za przeszkadzanie rywalom w rozegraniu rzutu wolnego.

19:37

80 min. Tomasz Brzyski "położył" dwóch rywali i dobrze uderzył - mocny strzał, choć piłka przeleciała nad bramką.

19:36

79 min. Dośrodkowywał Melikson, ale poloniści błyskawicznie "uciekli" z piłką z własnego pola karnego.

19:35

78 min. Żółta kartka dla Łukasza Trałki za faul taktyczny na Sobolewskim. Rzut wolny dla Wisły.

19:32

75 min. Paweł Wszołek goni za Paljiciem, a za moment z całych sił trafia w niego... Adam Kokoszka. Rzut rożny dla Wisły.

19:31

74 min. Melikson dostał piłkę w polu karnym, ale spadającą futbolówkę pewnie wybił mu sprzed nosa Piątek.

19:30

73 min. Znowu króluje walka w okolicach linii środkowej. Żadna z drużyn nie chce zaryzykować i przesadnie się odsłonić.

19:26

69 min. "Rozjuszony" Jeż ograny przez krakowską obronę.

19:26

68 min. Teraz zmiana w obozie wiślaków: Andraż Kirm jest już na boisku. Zmienił Ivicę Ilieva.

19:24

67 min. Zmiana w Polonii: Paweł Wszołek pojawia się w miejsce Pavla Sultesa.

19:24

66 min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:1! EFEKTOWNA AKCJA "BIAŁEJ GWIAZDY"! Patryk Małecki podał na lewą stronę do Ilieva, a ten mocno kopnął piłkę wprost na głowę Bitona, który idealnie skierował futbolówkę do siatki.

19:20

63 min. Małecki zmylił Baszczyńskiego - piłka odbiła się od zewnętrznej części słupka!

19:18

61 min. W Wiśle wchodzi Gervasio Nunez. Boisko opuszcza Cezary Wilk.

19:17

60 min. Zmiana w Polonii: Daniela Sikorskiego zmienia Edgar Cani.

19:14

56 min. Biton w trudnej sytuacji zdołał oddać strzał głową. Przyrowski ponownie dał radę.

19:12

55 min. Kew Jaliens przyjął na korpus "bombę" Sultesa!

19:10

53 min. Sikorski zagrał do przodu do Sultesa, lecz ten nie dogonił piłki - nim ta opuściła boisko.

19:06

49 min. Bruno do Sikorskiego w "szesnastkę" Wisły, jednak Jaliens pilnował napastnika Polonii.

19:04

47 min. Sobolewski dobrze włączył się w akcję ofensywną - podał przed pole karne do Bitona, ale ten został powstrzymany przez obrońców.

19:02

46 min. Gra wznowiona.

19:01

Zawodnicy wracają na murawę.

18:47

Do przerwy Polonia Warszawa prowadzi "u siebie" z Wisłą Kraków 1:0. Autorem gola - Bruno.

18:46

45 min. Sędzia kończy pierwszą połowę.

18:46

45 min. Niebezpieczny strzał Lameya z 25 metrów! Przyrowski znowu sobie poradził.

18:44

43 min. Robert Jeż długo "holował" piłkę i strzelił z kilkunastu metrów - tym razem obok słupka!

18:41

41 min. Bramka Polonii ostrzeliwana raz po raz! Krakowianom do szczęścia brakuje naprawdę niewiele...

18:41

40 min. Cezary Wilk mocno strzela z dystansu - piłka odbija się od piłkarza Polonii i opuszcza boisko. Ten rzut rożny jednak bez efektu.

18:40

39 min. Było niebezpiecznie po kiksie polonisty. Przyrowski wykopuje piłkę i czas na następny "róg".

18:39

39 min. Kolejny rzut rożny wywalczony przez Wisłę, choć Marcin Baszczyński głośno protestuje.

18:37

36 min. "Róg" dla "Białej Gwiazdy". Małecki dośrodkowuje, głową strzela Chavez, ale uderzenie mija bramkę.

18:36

34 min. Rzut rożny dla miejscowych. Pareiko i obrońcy Wisły wyjaśniają sytuację i wyprowadzają piłkę do przodu.

18:31

30 min. Mocny strzał Ilieva z 20 metrów - piłkę w okolicach środka bramki "na raty" zatrzymuje Przyrowski.

18:30

28 min. Wisła próbuje "odpowiedzieć", ale nie może dotrzeć pod pole karne Polonii.

18:28

26 min. Najprawdopodobniej piłka wpadła do bramki po rykoszecie od nogi Osmana Chaveza i zmyliła wiślackiego bramkarza.

18:26

24 min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! BRUNO! CO? JEDEN - ZERO! Bruno dostał podanie przed polem karnym i uderzył precyzyjnie "z pierwszej piłki" - tuż przy lewym słupku bramki Pareiki! Bramkarz Wisły był na miejscu, ale nie poradził sobie z tym uderzeniem.

18:24

23 min. Dużo walki i fauli w środku boiska.

18:22

21 min. Teraz to gospodarze przeważają i gra przeniosła się pod pole karne Wisły.

18:19

17 min. Małecki uderza będąc w polu karnym rywali. Uderzenie było zbyt słabe i piłkę chwyta Przyrowski.

18:17

16 min. Mocny strzał z woleja - z "pierwszej piłki" - Sikorskiego wybronił plecami Lamey.

18:16

15 min. Rzut wolny dla Polonii. Piłkę kopie Robert Jeż, a ta spokojnie kozłuje przed bramkarzem Wisły, który łapie futbolówkę bez kłopotów.

18:15

14 min. Zawodnicy muszą dziś grać w strugach deszczu.

18:15

13 min. Melikson w "szesnastce" Polonii - dogrywa do Bitona. Warszawianie byli jednak zbyt blisko, by strzał "przebił się" przez ich nogi.

18:12

11 min. Wiślacy w natarciu - zamknęli Polonię na jej połowie.

18:09

8 min. Bruno popędził lewą flanką i ograł Lameya, lecz będąc w polu karnym Wisły kopnął piłkę z całych sił - i ta wyszła za... linię boczną po drugiej stronie boiska.

18:08

7 min. Zaskakujący strzał Małeckiego z dystansu. Przyrowski jednak "na posterunku" - pewnie zatrzymuje lecącą przy słupku piłkę.

18:06

5 min. Po akcji lewym skrzydłem Dragan Paljić dograł przed "szesnastkę" do Bitona, ale ten zgubił piłkę w gąszczu nóg polonistów.

18:04

3 min. Dobra akcja Polonii, która dotarła w pole karne wiślaków, jednak strzał Sikorskiego odbił się od nóg obrońców.

18:01

1 min. Spotkanie rozpoczęte.