Maissa Fall

Autor: CyfraSport Maissa Fall

Afera w Pucharze Polski

Prezydent surowo reaguje na rasistowski skandal w Pucharze Polski. „Nie ma zgody na rasizm, ksenofobię i szczucie w Polsce”

2022-11-10 9:00

Wielkim skandalem zakończyło się spotkanie Sandecja Nowy Sącz – Śląsk Wrocław w Niepołomicach. Maissa Fall, zawodnik gospodarzy, był ofiarą rasistowskich ataków ze strony kibiców. Drużyna opuściła boisko i nie dokończyła spotkania. PZPN będzie musiał rozstrzygnąć sprawę awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski. Prezydent Nowego Sącza zareagował surowo w sprawie afery.

Skandalem zakończył się mecz 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy Sandecją Nowy Sączy i Śląskiem Wrocław. Rozgrywane w Niepołomicach spotkanie zostalo przerwane w trakcie konkursu rzutów karnych, ze względu na rasistowskie zachowanie kibiców Śląska wobec piłkarza Sandecji. Po 90 minutach gry był remis 1:1. W dogrywce najpierw gola strzelili wrocławianie, a w 5. minucie doliczonego czasu gry to gospodarze wyrównali. O losach awansu miały przesądzić rzuty karne. Pod dwóch seriach Śląsk prowadził 2-1.

Skandal w meczu Sandecja – Śląsk. Meczu nie dokończono!

Wówczas "jedenastkę" wykonywał zawodnik Sandecji Elhadji Maissa Fall, w którego kierunku kibice Śląska siedzący za bramką zaczęli wykrzykiwać rasistowskie okrzyki. Fall nie wykorzystał karnego, trafił piłką w słupek, ale jego koledzy w geście solidarności opuścili boisko i udali się do szatni. Po kilku minutach oczekiwania sędzia Sebastian Jarzębak odgwizdał koniec rywalizacji. "Spotkanie jest niedokończone. Opiszemy całą sytuację, a decyzję w sprawie wyniku podejmie Wydział Dyscypliny PZPN" – powiedział PAP arbiter tego spotkania.

Ogromny skandal w Pucharze Polski. Rasiści obrażali czarnoskórego piłkarza, meczu nie dokończono

Śląsk Wrocław zareagował na całe zajście za pomocą swojego profilu na Twitterze. - Jesteśmy zawiedzeni faktem, iż spotkanie nie zostało dokończone w sportowy sposób. Pragniemy podkreślić, że niezmiennie zależy nam na rywalizacji w duchu fair play oraz w oparciu o regulamin rozgrywek – czytamy w krótkim oświadczeniu opublikowanym na portalu społecznościowym.

Czy uważasz, że rasizm na polskich stadionach wciąż stanowi poważny problem?

Prezydent Nowego Sącza ostro reaguje na skandal

Prezydent Nowego Sącza zabrał głos w sprawie skandalu. Ludomir Handzel przyznał, że w Polsce nie powinno być miejsca na rasizm czy ksenofobię.

- Wyrażam pełne poparcie dla postawy zawodników naszej Sandecji w trakcie meczu ze Śląskiem Wroclaw w Pucharze Polski. Jestem z Was dumny! Udowadniacie, że Nowy Sącz to miasto otwarte, tolerancyjne. Nie ma naszej zgody na rasizm, ksenofobię i szczucie w Polsce – napisał na Facebooku.

Skład Polski na mundial. Michniewicz ogłasza powołania. Oglądaj, jak Michniewicz i Szczęsny skomentują to na żywo