Rafał Janicki

i

Autor: Cyfrasport Rafał Janicki

24. kolejka ekstraklasy

Przed meczem o „być albo nie być” w Zabrzu padają mocne słowa. Tak Rafał Janicki przemawia do kolegów

2023-03-10 15:48

To będzie jeden z tych meczów, które zwykło się określać mianem „być albo nie być” - w ekstraklasie oczywiście. Zarówno Jagiellonia – gospodarz, jak i Górnik – goście plasują się tuż nad „kreską”, mając dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. W takiej sytuacji doświadczenie – również to związane z walką o utrzymanie – jest bezcenne. Rafał Janicki, stoper zabrzan, doskonale o tym wie.

O utrzymanie walczył przecież... już na początku swej ekstraklasowej kariery. W sezonie 2011/12 przedłużenie ligowego bytu zespołowi Lechii, w którym wówczas występował, zapewniła wygrana z walczącą o mistrzostwo Polski stołeczną Legią. W miniony weekend z warszawiakami grał Górnik. I przegrał 0:1. - A tak naprawdę był to raczej mecz na remis. To boli, bo w obecnej sytuacji nawet ten jeden punkt mógłby dużo znaczyć w dalszej części sezonu – martwił się Janicki, dla którego był to dopiero drugi występ po półrocznej przerwie na rekonwalescencję po zerwaniu więzadła w kolanie.

Przed nim i jego kolegami teraz dwa nader istotne ligowe weekendy, które zdecydują o tym, w jakich nastrojach „górnicy” spędzą reprezentacyjną przerwę. - Musimy zdobywać punkty w tych meczach, bo przecież najpewniej właśnie z tymi rywalami będziemy bić się o utrzymanie – mówi stoper przed sobotnią konfrontacją z Jagiellonią oraz zaplanowaną na 17 marca potyczką z Wisłą Płock na Arenie Zabrze.

W Zabrzu padają mocne słowa. Tak Rafał Janicki przemawia do kolegów

- W spotkaniu z Legią, mimo porażki, pokazaliśmy, że potrafimy grać. Więc teraz też damy radę. Najważniejsze będzie trzymanie nerwów na wodzy. Nie ma miejsca na nerwowość, bo to mogłoby się źle skończyć – mówi Janicki, jeden z najbardziej ogranych ligowców w składzie Górnika. I w szczególny sposób mobilizuje młodszych kolegów do walki o punkty. - Jak ktoś nie wytrzymuje ciśnienia związanego z naszą sytuacją w tabeli, niech założy pampersy i w nich grach!

Mecz Jagiellonia – Górnik rozpocznie się w sobotę o godz. 20.00. Transmisja w Canal+ 4K Ultra HD i Canal+ Sport.

Sonda
Czy Górnik Zabrze utrzyma się w tym sezonie w ekstraklasie?
Szymon Włodarczyk z chłodną głową o karnych i ewentualnym transferze
Najnowsze