Dariusz Banasik

i

Autor: Cyfrasport Trener Dariusz Banasik dobrze sobie radzi w Radomiaku

Powrót trenera

Przez rok był bez pracy. Klub I ligi zatrudnił trenera znanego z Ekstraklasy

2023-03-27 17:13

Dariusz Banasik powraca na ławkę trenerską. Szkoleniowiec, który wprowadził Radomiaka do Ekstraklasy będzie chciał powtórzyć to samo z innym klubem z I- ligi. Banasik został nowym trenerem GKS Tychy.

W Radomiaku Banasik pracował przez prawie 4 lata z dużymi sukcesami. Najpierw wprowadził zespół z II ligi do pierwszej, a w sezonie 2020/21 drużyna z Radomia awansowała do ekstraklasy. Po awansie spisywała się bardzo dobrze, bo pierwszą rundę sezonu 2021/22 zakończyła na czwartym miejscu. Później było nieco gorzej, a Banasik trochę niespodziewanie został zastąpiony przez Mariusza Lewandowskiego. Od lipca ubiegłego roku niespełna 50-letni Banasik nie pracował, mimo, że miał oferty z kilku klubów. Dopiero teraz zdecydował się podjąć pracę w GKS Tychy, w którym przejmie stery po trenerze tymczasowym, Przemysławie Pitrym (zastąpił Dominika Nowaka).

Pozostałymi asystentami Banasika będą Andrzej Bledzewski i Łukasz Biliński. W najbliższym meczu przeciwko Resovii (3 kwietnia) drużynę poprowadzi jeszcze Pitry, a Banasik ze względów osobistych podejmie pracę za tydzień. Z klubem ze Śląska związał się kontraktem do czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. GKS Tychy zajmuje aktualnie 11 miejsce w tabeli, ze stratą 11 punktów do miejsca dającego możliwość gry w barażach o awans do ekstraklasy. 

Nieoczekiwane osobiste wyznanie piłkarza Bayernu. Zaskakujące słowa: „Jestem popularnym przegrywem”

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze