Fortuna 1. Liga, sędzia Piotr Urban

i

Autor: Cyfra Sport Fortuna 1. Liga, sędzia Piotr Urban

PZPN podjął kluczową decyzję. Istotna zmiana w lidze, pod tym względem Polska znajdzie się w ścisłej czołówce

2021-07-02 14:48

Ostatnie lata nie są szczęśliwe dla polskich kibiców, wspierających reprezentację oraz kluby z naszej rodzimej ligi. Warto jednak podkreślić, że PKO BP Ekstraklasa i Fortuna 1. Liga są bardzo dobrze rozwijane pod względem marketingowym i technologicznym. Ekstraklasa była jedną z pierwszych lig na świecie, w której wprowadzono system VAR pozwalający na sprawiedliwe rozstrzygnięcie spornych sytuacji decydujących o wynikach spotkań. Teraz okazuje się, że PZPN przed nowym sezonem podjął kluczową decyzję związaną z VAR-em.

Technologia VAR, choć wywołuje wiele, nie zawsze pozytywnych, emocji, to przyczynia się do bardziej sprawiedliwych rozstrzygnięć w meczach piłkarskich. Ekstraklasa była jedną z pierwszych lig, gdzie została ona wprowadzona, natomiast teraz VAR pojawi się także na boiskach Fortuna 1. Ligi! Sprawia to, że Polska będzie jednym z niewielu krajów, gdzie system ten będzie wspierał arbitrów na dwóch poziomach rozgrywkowych. Decyzja ta została podjęta przez Komisję ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej na zaledwie miesiąc przed startem nowego sezonu w Fortuna 1. Lidze, który ruszy w dniach 31 lipca – 1 sierpnia.

 - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że system VAR zostanie wdrożony do rozgrywek pierwszej ligi już od sezonu 2021/2022. Oznacza to, że jesteśmy jedną z pierwszych federacji w Europie, która będzie korzystała z tej technologii na dwóch poziomach rozgrywek krajowych: zarówno w Ekstraklasie, jak i w pierwszej lidze. Będziemy także jedynym związkiem piłkarskim w Europie, który w 100 procentach finansuje ten system. Inwestycja w VAR w pierwszej lidze to kolejna inicjatywa Polskiego Związku Piłki Nożnej, wpisująca się w długofalowy plan budowania prestiżu i rozwoju tych rozgrywek - przyznał sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia

Z kolei prezes zarządu Fortuna 1. Ligi Marcin Janicki dodał: "Wprowadzenie technologii VAR na pierwszoligowe boiska to kolejny dowód na to, że Fortuna 1. Liga rozwija się w odpowiednim kierunku. Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie pozytywie wpłynie na ocenę naszych rozgrywek. Dziękujemy Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za zaangażowanie się w ten temat i podniesienie jakości pierwszoligowych meczów".

Pierwszoligowe rozgrywki rozpoczną się na przełomie lipca i sierpnia. Jedyny spadkowicz z ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała na inaugurację zagra na wyjeździe z beniaminkiem - Górnikiem Polkowice. Inne kluby, które awansowały z drugiej ligi to GKS Katowice i Skra Częstochowa. Również na własnych obiektach zmierzą się, odpowiednio, z Resovią Rzeszów i Koroną Kielce.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze