Rafał Wolski, Constantin Galca

Autor: cyfrasport Rafał Wolski w rozmowie z trenerem Constantinem Galcą

Walka o utrzymanie w lidze

Radomiak bez czerwonej kartki, ale znów bez gola. Warta bez celnego strzału! [WIDEO]

2024-02-26 21:32

Piłkarze Radomiaka fatalnie rozpoczęli rundę rewanżową. W poprzednich meczach dwa razy musieli radzić sobie w osłabieniu po usunięciu graczy za czerwone kartki. Bilans bramkowy mieli koszmarny: 0-10. Z Wartą nie dostali czerwonej kartki. Zremisowali bezbramkowo w meczu 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Ale już w trzecim spotkaniu nie zdobyli bramki. Z kolei poznański zespół nie oddał w tym spotkaniu celnego strzału.

Wolski trafił w poprzeczkę

Do przerwy lepsze wrażenie sprawiał Radomiak. W dziewiątej minucie Rafał Wolski z woleja próbował pokonać Jędrzeja Grobelnego. Piłka po koźle trafiła w poprzeczkę, a Bogdan Tiru natychmiast wybił ją na rzut rożny. Ta akcja uskrzydliła podopiecznych Macieja Kędziorka, którzy przejawiali więcej energii i ochoty do gry. Poznaniacy grali bezbarwnie, bez polotu i bez pomysłu. O ile na własnej połowie radzili sobie całkiem nieźle, tak w ofensywie praktycznie nie istnieli.

Bartosz Salamon mówi o tym wprost. Kapitan Lecha z jasną deklaracją o celach klubu

Nie zagrozili bramce Radomiaka

Drugą połowę Radomiak zaczął z animuszem, którego starczyło im na kilkanaście minut. Trener Dawid Szulczek dokonał też kilku roszad w składzie, desygnował na boisko więcej ofensywnych graczy i zmienił ustawienie. Gospodarze na krótko przejęli inicjatywę, ale poza kilkoma wrzutkami w pole karne nie zagrozili poważniej bramce Filipa Majchrowicza.

Ciosy poniżej pasa. Były kadrowicz zabrał głos w sprawie krytyki gwiazdy Legii

Warta Poznań - Radomiak Radom 0:0

Żółte kartki:

Dario Vizinger (Warta Poznań) - Radomiak Radom (Luis Machado)

Sędziował: Patryk Gryckiewicz. Widzów: 1 154

Warta Poznań: Jędrzej Grobelny - Dimitris Stavropoulos, Dawid Szymonowicz, Bogdan Tiru (64. Mateusz Kupczak) - Jakub Bartkowski, Miguel Luis (79. Stefan Savic), Maciej Żurawski (73. Marton Eppel), Konrad Matuszewski (64. Dario Vizinger) - Mohamed Mezghrani, Tomas Prikryl (72. Jakub Kiełb), Kajetan Szmyt

Legia oddaliła się od mistrzostwa? Kosta Runjaić o frustracji, rozczarowaniu i odpowiedzialności [WIDEO]

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Jan Grzesik, Raphael Rossi, Luka Vuskovic, Dawid Abramowicz - Lisandro Semedo (75. Krystian Okoniewski), Luizao, Rafał Wolski (75. Bruno Jordao), Christos Donis, Luis Machado (90. Leandro) - Jardel Silva (69. Vagner Dias)