Raków - Lech: Szpaler

i

Autor: Super Express

Znakomite zachowanie

Raków - Lech: Piękny gest "Kolejorza" przed meczem. Szpaler dla nowego mistrza Polski!

2023-05-14 17:35

Raków Częstochowa jest już pewny zdobycia historycznego tytułu mistrza Polski. Pierwszy mecz na własnym stadionie od zdobycia tytułu to rywalizacja z... ustępującym czempionem kraju - Lechem Poznań. Zawodnicy "Kolejorza" jeszcze przed startem spotkania popisali się pięknym gestem. Goście ustawili piękny szpaler gospodarzom.

Raków Częstochowa został mistrzem Polski! Podopieczni Marka Papszuna zdobyli historyczny, pierwszy tytuł, który był bardzo hucznie świętowany na obiekcie przy Limanowskiego. Ekipa spod Jasnej Góry przy komplecie publiczności rozegrała pierwsze spotkanie w roli mistrza Polski z ustępującym posiadaczem tego trofeum, Lechem Poznań. "Kolejorz" postanowił zachować się elegancko tuż przed spotkaniem i uhonorować nowych mistrzów szpalerem.

Mocna wymiana ciosów w Szczecinie. Zdegradowana Miedź napsuła dużo krwi Pogoni [WIDEO]

Raków - Lech: Piękny gest "Kolejorza" przed meczem

Jeszcze przed meczem na konferencji prasowej trener Lecha Poznań John van den Brom postanowił ogłosić, że jego drużyna uformuje szpaler dla nowych mistrzów Polski.

- Jesteśmy dużym klubem i chcemy pokazać klasę, być ponad wszelkimi emocjami. Raków zasłużył na tytuł, wygrał ligę ze sporą przewagę nad nami, Legią, Pogonią i pozostałymi. Szpaler to normalna rzecz. Nie widzę problemu. Dlaczego nie? My to po prostu zrobimy, nie rozmawiamy o tym w szatni. Najważniejsze jest zwycięstwo w meczu – mówił wprost.

Jak obiecali, tak zrobili. Piłkarze Lecha Poznań uformowali szpaler dla zawodników ekipy Marka Papszuna, co zostało bardzo ciepło przyjęte przez licznie zgromadzoną publiczność.

Lechia Gdańsk przerwała serię porażek. Ale na Stal to było za mało

Legendy polskiego futbolu na meczu mistrza Polski

Spotkanie Rakowa Częstochowa z Lechem Poznań uświetniły swoją osobą legendy polskiego futbolu Grzegorz Lato, Włodzimierz Lubański, Leszek Ćmikiewicz, Jan Domarski i Kazimierz Kmiecik. Kilka chwil przed meczem zamienili kilka słów z odchodzącym z klubu trenerem Markiem Papszunem.

PKO Ekstraklasa Raport 08.05
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze