Andrzej Niewulis, Raków Częstochowa

i

Autor: Cyfra Sport Andrzej Niewulis

Raków sprawi sensację i awansuje do fazy grupowej? [KURSY I TYPY]

2021-08-26 13:07

Już w czwartek o godzinie 20:00 Raków Częstochowa zagra być może najważniejszy mecz w dotychczasowej historii klubu. Stawką będzie awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, przeciwnikiem – belgijski Gent. Podopieczni Marka Papszuna z pewnością nie są faworytem, ale jeśli ktoś zdecyduje się postawić na ich awans w TOTALbet – w przypadku triumfu częstochowian z pewnością nie będzie rozczarowany.

Drużyna prowadzona przez Marka Papszuna niezwykle dzielnie radzi sobie w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Dość powiedzieć, że częstochowianie w pięciu dotychczasowych meczach wciąż nie stracili jeszcze bramki! Rozkręcali się jednak powoli – w dwumeczu z łotewską Suduvą w ciągu 210 minut nie potrafili strzelić ani jednego gola, a kwestię awansu rozstrzygnęli dopiero w rzutach karnych. Kiedy w pierwszym meczu kolejnej rundy z Rubinem Kazań Raków zremisował 0:0 wydawało się, że ich przygoda z europejskimi pucharami niebawem się skończy. Częstochowianie pokazali jednak charakter i po bramce strzelonej w dogrywce przez Gutkovskisa wyszarpali awans. W dwumeczu z Gentem spisywano ich na straty, ale mimo to w pierwszym meczu potrafili wygrać 1:0 i w rewanżu wcale nie są bez szans. Choć eksperci TOTALbet nie dają im większych szans na zwycięstwo w Belgii (kurs na poziomie 7.40) to kwestia awansu nie jest już tak jednoznaczna. Za każdą złotówkę postawioną na awans Rakowa można bowiem zgarnąć 2.30 zł, na awans Gentu natomiast 1.60.

Tomasz Hajto zgniótł polskiego piłkarza. Okropnie go zaorał, doszło do spięcia

Belgowie pomimo porażki w meczu wyjazdowym wciąż pozostają faworytem do awansu. Drużyna, której kapitanem i największą gwiazdą jest znany z występów w Legii Vadis Odjidja-Ofoe nie prezentuje się jednak na początku sezonu zbyt dobrze. Dość powiedzieć, że w tabeli belgijskiej ekstraklasy klub z Gandawy zajmuje obecnie dopiero 15. lokatę, a w poprzedniej rundzie el. LKE męczył się z łotewskim RFS, awans zapewniając sobie dopiero w wyjazdowym spotkaniu rewanżowym. Fakt ten sprawia, że choć TOTALbet przewiduje zwycięstwo Belgów nad Rakowem (kurs 1.46) to ich awans wcale nie jest tak oczywisty jak mogłoby się wydawać przed pierwszym spotkaniem.

Cezary Kulesza prezesem PZPN. Kulisy wyborów | Futbologia

PORÓWNANIE KURSÓW

Zwycięstwo Gent:

TOTALbet – 1.46

BETFAN – 1.45

forBET – 1.41

Fortuna – 1.38

STS – 1.37

Awans Rakowa:

TOTALbet – 2.30

forBET – 2.26

LVbet – 2.25

eWinner – 2.23

BETFAN – 2.22

Obie drużyny strzelą – nie:

TOTALbet – 1.72

STS – 1.70

Totolotek – 1.65

Betclic – 1.65

LVbet – 1.65

Kursy są aktualne na dzień 26.08.2021 o godz. 12:30

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze