Resovia Rzeszów - Piast Gliwice

Autor: Cyfrasport Resovia Rzeszów - Piast Gliwice

Resovia Rzeszów - Piast Gliwice: Skrót meczu Pucharu Polski [WIDEO]

2020-08-15 18:56

Skrót meczu Resovia Rzeszów - Piast Gliwice. Piłkarze Piasta Gliwice awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski, eliminując Resovię Rzeszów. Beniaminek Fortuna 1 Ligi przegrał u siebie aż 0:4. Jednym z bohaterów tego meczu został 17-letni Arkadiusz Pyrka, który strzelił dwa gole. Zobacz skrót meczu 1/32 finału Pucharu Polski Resovia Rzeszów - Piast Gliwice.

Kibice Resovii Rzeszów mogli mieć wrażenie deja vu. W poprzednim sezonie pożegnali się z Pucharem Polski, przegrywając u siebie z Lechem Poznań 0:4. Teraz wynik był identyczny, tylko rywal inny. Do Rzeszowa przyjechał Piast Gliwice i już do przerwy prowadził 2:0. Dwa rzuty karne wywalczył Dominik Steczyk. Najpierw "jedenastkę" wykorzystał Piotr Parzyszek, później sam poszkodowany. W drugiej połowie trener Waldemar Fornalik wprowadził na boisko Arkadiusza Pyrkę, co okazało się strzałem w dziesiątkę. 17-nastolatek odwdzięczył się dwoma bramkami!

Zobacz skrót meczu GKS Bełchatów - Legia Warszawa [WIDEO]

Resovia Rzeszów - Piast Gliwice 0:4 (0:2)

Bramki: Parzyszek 8 (k), Steczyk 45 (k), Pyrka 88, 90

Resovia: Marcel Zapytowski - Mateusz Geniec, Dawid Kubowicz, Konrad Domoń, Radosław Adamski - Szymon Feret (46. Jarosław Czernysz), Adrian Dziubiński (46. Kamil Radulj), Michał Kuczałek, Maksymilian Hebel, Cezary Demianiuk (68. Bartłomiej Wasiluk) - Przemysław Brychlik (77. Karol Twardowski)

Piast: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Jakub Czerwiński, Tomas Huk, Mikkel Kirkeskov - Dominik Steczyk (70. Arkadiusz Pyrka), Patryk Sokołowski (77. Tomasz Jodłowiec), Javier Ajenjo Hyjek, Kristopher Vida (61. Sebastian Milewski), Gerard Badía (77. Patryk Lipski) - Piotr Parzyszek (70. Michał Żyro)

Znamy nowy klub Dominika Furmana [NEWS SE]

Mroczna WIZJA transferowa prezesa Jagiellonii Białystok

Unia Skierniewice - Widzew Łódź: Wysokie zwycięstwo łodzian w 1/32 Pucharu Polski

ZOBACZ SKRÓT MECZU RESOVIA RZESZÓW - PIAST GLIWICE

Skrót meczu Resovia Rzeszów - Piast Gliwice

Autor: Polsat Sport Skrót meczu Resovia Rzeszów - Piast Gliwice Link: Skrót meczu Resovia Rzeszów - Piast Gliwice