Mateusz Możdżeń

Autor: Cyfrasport Mateusz Możdżeń

Unia Skierniewice - Widzew Łódź: Wysokie zwycięstwo łodzian w 1/32 Pucharu Polski [WYNIK]

2020-08-15 17:55

Widzew Łódź rozbił na wyjeździe Unię Skierniewice 4:0 i awansował do 1/16 finału Pucharu Polski! Losy tej rywalizacji rozstrzygnęły się przed przerwą, gdy goście strzelili trzy gole. Łodzian po raz pierwszy poprowadził nowy trener Enkeleid Dobi, który pod koniec lipca zastąpił Marcina Kaczmarka.

Piłkarze Widzewa Łódź byli zdecydowanym faworytem sobotniego meczu, chociaż musieli sobie radzić bez leczącego kontuzję Marcina Robaka. Szybko pokazali, że trzecioligowiec nie ma co liczyć na taryfę ulgową. Wynik już w 8. minucie otworzył Daniel Tanżyna. Przewaga łodzian rosła, co przełożyło się na kolejne trafienia. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisali się Henrik Ojamaa i Robert Prochownik. Po zmianie stron gospodarze częściej dochodzili do głosu, ale niewiele im to dało. Widzewiacy kontrolowali to, co działo się na boisku. W końcówce wyprowadzili kolejny cios za sprawą Krystiana Nowaka, ustalając w ten sposób wynik meczu 1/32 Pucharu Polski.