Autor: cyfrasport Ilja Szkurin

Trudna sytuacja chorzowian

Ruch rozbił się o Stal. Ilja Szkurin ma apetyt na snajperskie berło [WIDEO]

2024-03-10 16:11

Piłkarze Stali wyrastają na rewelację rozgrywek w tym roku w ekstraklasie. Tym razem pokonali 3:1 Ruch w meczu 24. kolejki. Kolejnego gola strzelił Ilja Szkurin. Napastnik mielczan najwyraźniej ma apetyt na snajperskie berło. Dwie bramki zdobył dla gospodarzy Matthew Guillaumier.

To właśnie Białorusin rozpoczął strzelanie w Mielcu. To jego gol numer 12 w tej edycji. W ten sposób ruszył w pościg za Erikiem Exposito. Hiszpański as Śląska prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców w lidze, ale w tym roku się zaciął. Nie zdobył bramki już w pięciu występach z rzędu. Ruch chciał przełożyć spotkanie, bo kilku zawodników miało problemy zdrowotne. - W pierwszej połowie kontrolowaliśmy spotkanie - powiedział trener Kamil Kieres, cytowany przez PAP. - Zdawaliśmy sobie sprawę, że murawa nie jest idealna, a wiatr silnie wiał. Do przerwy graliśmy z nim i to wykorzystaliśmy. Jednak trudniej nam się grało w drugiej połowie - analizował szkoleniowiec gospodarzy.

Kosta Runjaić mówi o ładunku emocjonalnym, tego potrzebuje warszawski zespół. To będzie moment zwrotny dla Legii?

Co zadecydowało o wygranej Stali? - Kluczowe były stałe fragmenty gry - wyjawił trener Kiereś, cytowany przez PAP. - Ruch mimo ubytków kadrowych tworzył sytuacje podbramkowe. Z perspektywy drugiej połowy mecz nie był dla nas łatwy. Być może powinienem zrobić zmiany kilka minut wcześniej. Jednak zwyciężyliśmy w tym ważnym dla nas spotkaniu - przyznał szkoleniowiec mielczan.

Jacek Zieliński o transferowej strategii Legii. Dyrektor sportowy mówi o rekordzie, planach, wizji klubu

Stal Mielec - Ruch Chorzów 3:1

1:0 Ilja Szkurin 11. min, 2:0 Matthew Guillaumier 29. min, 3:0 Matthew Guillaumier 58. min, 3:1 Josema 64. min