Ryzykował życie ratując dzieci z płonącego domu. Teraz został odznaczony przez prezydenta [ZDJĘCIA]

2022-01-21 17:33
Bohaterski piłkarz odznaczony przez prezydenta
Autor: DOMIN Bohaterski piłkarz odznaczony przez prezydenta

O wyczynie bohaterskiego strażaka-piłkarza, Łukasza Gryciaka kilka dni temu usłyszała niemalże cała Polska. Strażak ryzykował bowiem własne życie, aby uratować z płonącego budynku dwójkę dzieci i ich babcię. Za to, co zrobił szybko otrzymał nagrodę, jaką jest Krzyż Zasługi za Dzielność. Łukasz Gryciak, z którego dumna jest nie tylko rodzina, ale również koledzy z drużyny MKS Dąb Dębno został oficjalnie odznaczony.

Łukasz Gryciak przed kilkoma dniami znalazł się niemalże na ustach całej Polski, kiedy media obiegła informacja o bohaterskim czynie strażaka-piłkarza, który ryzykował własne życie, aby uratować dzieci z płonącego budynku. Bohater, który szybko za swój heroiczny czyn został odznaczony przez prezydenta nie wahał się ani przez chwilę i ruszył potrzebującym na pomoc. - Kiedy zobaczyłem małe dzieci i zagrożenie ich życia, to nie zastanawiałem się ani przez chwilę, żeby pomóc jak najszybciej. A, że sam mam malutkie dziecko, wiec to był dodatkowy impuls, żeby dać swoją maskę dziewczynce, która zaczęła tracić oddech - opowiadał "Super Expressowi" Łukasz Gryciak niedługo po swoim bohaterskim czynie. 

Adam Nawałka odstawiony na boczny tor?! Nowy faworyt do objęcia reprezentacji Polski, sensacyjne ustalenia [TYLKO U NAS]

Bohaterski piłkarz odznaczony przez prezydenta. Łukasz Gryciak otrzymał Krzyż Zasługi za Dzielność

Wyczyny strażaka bohatera nie przeszły bez echa, bowiem już kilka dni po nagłośnieniu całej sprawy, prezydent postanowił odznaczyć strażaka za swój czyn. Łukasz Gryciak, który na co dzień reprezentuje barwy MKS-u Dębu Dębno nie ukrywał jednak, że nie czuje się bardziej bohaterski od swoich kolegów, którzy razem z nim pomagali potrzebującym. - Nie czuje się bohaterem. Kiedy ja ratowałem dwójkę dzieci, moi koledzy ratowali inne osoby w budynku - mówił po odznaczeniu Krzyżem Zasługi za Dzielność Łukasz Gryciak.

Mateusz Borek specjalnie dla SE. Nawałka zrezygnuje sam? Zamieszanie może zakończyć się fatalnie dla kadry

Zobaczcie wyjątkowy moment odznaczenia Łukasza Gryciaka Krzyżem Zasługi za Dzielność, klikając w galerię zdjęć poniżej

Sonda
Czy Łukasz Gryciak zasługuje na miano bohatera?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze