Jakub Błaszczykowski, Wisła Kraków

Autor: CyfraSport Jakub Błaszczykowski, Wisła Kraków

Rzut wolny jak marzenie. Jakub Błaszczykowski z golem 23. kolejki Ekstraklasy [WIDEO]

2020-02-26 22:12

Wisła Kraków otrząsnęła się po koszmarnej jesieni. Teraz "Biała gwiazda" notuje serię pięciu wygranych rzędu. Bohaterem spotkania z Koroną Kielce (2:0) był Jakub Błaszczykowski. Kapitan wiślaków w drugiej połowie perfekcyjnie wykonał rzut wolny. To trafienie reprezentanta Polski zostało wybrane najładniejszym golem 23. kolejki Ekstraklasy.

"Zerwał pajęczynę" - tak oficjalny kanał Ekstraklasy na youtube opisał bramkę Błaszczykowskiego przeciwko Koronie. Trzeba przyznać, że kapitan wiślaków uderzył silnie i precyzyjnie. Piłka trafiał jeszcze w słupek i wpadła do bramki strzeżonej przez Marka Kozioła, który w Krakowie zakończył serię z czystym kontem. Był niepokonany w lidze przez 445 minut. Wcześniej puścił strzał Aleksandra Buksy.

Bramka Błaszczykowskiego została doceniona przez oficjalne konto Borussii Dortmund na Twitterze. - Rzeczy, które uwielbiasz oglądać: Kuba strzela rakietą z rzutu wolnego w swoim rodzinnym klubie w Polsce! Wieczna legenda - taki opisano jego trafienie.

Błaszczykowski w zagranicznych klubach spędził 11,5 roku. Do Wisły trafił w ubiegłym roku. W pierwszej rundzie spisał się wybornie, bo w ośmiu występach strzelił pięć goli. Jesienią ubiegłego roku grał mniej, bo leczył kontuzję. Dzięki serii pięciu zwycięstw Wisła wydostała się ze strefy spadkowej. Teraz jest na trzynastym miejscu w Ekstraklasie i ma dwa punkty przewagi nad drużynami zagrożonymi degradacją.