Jehwen Konoplanka

i

Autor: youtube.com/laligasantander

Sensacyjny transfer w Ekstraklasie stał się faktem! Reprezentant Ukrainy przenosi się do Cracovii, prawdziwy szok

2022-02-11 17:54

Kolejny utytułowany piłkarz zawitał do PKO BP Ekstraklasy! Jego cv robi wrażenie, bo z reprezentacją grał w finałach mistrzostw Europy czy Lidze Mistrzów. W kolekcji ma nawet triumf w Lidze Europy! A teraz zobaczymy go w polskiej lidze. Jewhen Konoplanka został oficjalnie zaprezentowany jako gracz Cracovii!

Transfer gracza tej klasy wydawał się nierealny, ale jednak udało się dopiąć wszystkie szczegóły. Jewhen Konoplanka przyjechał do Krakowa na badania medyczne. Po nich podpisał półroczny kontrakt z Cracovią i wzmocni zespół prowadzony przez trenera Jacka Zielińskiego. Trafił na zasadzie wolnego transferu, bo wcześniej rozwiązał kontrakt z Szachtarem Donieck. W umowie znalazł się zapis, że może być przedłużona o kolejne dwanaście miesięcy. W tym sezonie Ukrainiec nie wystąpił w żadnym spotkaniu ligowym. Pokazał się tylko dwa razy w eliminacjach Ligi Mistrzów. Od władz klubu dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowej drużyny. Wcześniej mówiło się, że miał oferty z Austrii, Węgier i Turcji. Jednak żadna z tych opcji nie wypaliła.

Brat reprezentanta Polski mówi o presji, oczekiwaniach kibiców i jego formie. "Znów nabrał pewności siebie"

Pozyskanie Konoplanki to hit transferowy polskiej ligi. Ukrainiec ma za sobą bogatą karierę. Z reprezentacją kraju dwa razy wystąpił w finałach mistrzostw Europy (2012 i 2016). Podczas turnieju we Francji zagrał nawet przeciwko Polsce. Wypromował się w Dnipro, gdzie pracował z trenerem Mironem Markiewiczem. Klub dotarł do finału Ligi Europy 2015, gdzie przegrał w Warszawie z Sevillą. W następnej edycji Konoplanka był już piłkarze hiszpańskiego zespołu, z którym wygrał właśnie Ligę Europy. Co ciekawe, w debiucie strzelił gola Barcelonie w meczu o Superpuchar Europy. Później był transfer do Schalke Gelsenkirchen, a po trzech latach wrócił na Ukrainę i zasilił szeregi giganta Szachtara Donieck. Trzy razy był Piłkarzem roku na Ukrainie i dwa razy wybierano go na najlepszego gracza ligi.

Były włoski mistrz świata o polskim kadrowiczu. „Nie schodzi poniżej pewnego poziomu”

Sonda
Czy Jewhen Konoplanka będzie gwiazdą Cracovii i PKO BP Ekstraklasy?
Najnowsze