Słoweński duet skrzydłowych Zagłębia Lubin rozmontował Czechów z Karwiny [WIDEO]

2020-01-27 22:25 MaSz
Słoweński skrzydłowy Damjan Bohar to najlepszy strzelec Zagłębia Lubin
Autor: Cyfrasport Słoweński skrzydłowy Damjan Bohar to najlepszy strzelec Zagłębia Lubin

W rundzie jesienniej stanowili o sile Zagłębia. Podczas przygotowań w Belek prezentują dobrą dyspozycję. To właśnie duet Słoweńców Zagłębia - czyli Sasa Żivec i Damjan Bohar - zapewnili wygraną 2:1 nad czeskim zespołem MFK Karvina w czwartym sparingu rozegranym na zgrupowaniu w Turcji.

Tym razem słowacki trener Martin Sevela wystawił najsilniejszy zespół. Już na początku spotkania Zagłębie objęło prowadzenie. To była ładna kombinacyjna akcja drużyny, którą na gola zamienił Sasa Żivec (na skrócie od 0.31 min). W drugiej połowie Zagłębie szybko podwyższyło wynik. Tym razem podanie od obrońców dostał Damjan Bohar. Słoweniec uprzedził defensywę Karviny i bez problemów po raz drugi pokonał bramkarza czeskiej ekipy (do obejrzenia od 1.35 min). Rywale po godzinie zdołali zaskoczyć bramkarza Konrada Forenca. Szczęścia pod bramką Czechów coś nie miał obiecujący napastnik młodzieżowej reprezentacji Polski Bartosz Białek. Skuteczność duetu Słoweńców musi cieszyć przed startem ligi. Przypomnijmy: jesienią zdobyli dla Zagłębia 15 bramek. Bohar zanotował 10 trafień, a Zivec pięć. 
To był czwarty sparing Zagłębia. Poprzednie wyniki: Dynamo Moskwa 1:5, Univeristatea Craiova 3:0, Drita Gnjilane 0:1. Na koniec obozu klub z Lubina zmierzy się z bułgarskim Beroe Stara Zagora.

Najnowsze