Autor: Cyfrasport Mateusz Kochalski, bramkarz Stali Mielec

Nowa gwiazda ligi?

Stal pękła z Radomiakiem. Ten piłkarz nie zawodzi, trzymał mielczan w grze

2024-03-05 1:08

W tym roku Stal prezentowała się obiecująco. Jednak jej seria została zakończona w Radomiu. Radomiak wygrał 2:1 w meczu 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Trener Kamil Kiereś powiedział, co zadecydowało o sukcesie gospodarzy. Wskazał piłkarza, który trzymał mielczan w grze. Jest najlepszy na swojej pozycji w lidze?

Kochalski znów trzymał poziom

W pierwszej połowie bramkę dla Radomiaka zdobył Chorwat Luka Vusković. Ponownie dobrze bronił Mateusz Kochalski. Bramkarz Stali pod koniec pierwszej części wybronił rzut karny, który wykonywał Leandro Rocha. - Po czterech spotkaniach, w których zdobyliśmy 10 punktów, musimy przełknąć gorycz porażki - powiedział trener Kamil Kiereś, cytowany przez PAP. - Mecz trzeba rozdzielić na kilka fragmentów. Przez pierwsze 12 minut Radomiak zaznaczył się stałymi fragmentami gry. Ten początek był jednak pozytywny z naszej strony, bo obroniliśmy je dość pewnie. Pomiędzy 15. i 40. minutą zostaliśmy zdominowani. To było coś złego. Przegrywaliśmy 0:1, po bramce z rzutu z autu. Potem Mateusz Kochalski trzymał nas w grze - podkreślił.

Jakub Kiwior rozpycha się w Arsenalu. Kadrowicz z kolejną asystą w Anglii, strzelecki popis Kanonierów [WIDEO]

Liczyli na stałe fragmenty

Bohaterem gospodarzy był Leandro Rocha, który zapewnił zwycięstwo efektownym strzałem piłki głową. - W przerwie mówiłem, że trzeba coś zmienić - przyznał trener Kiereś, cytowany przez PAP. - Mocno weszliśmy w drugą połowę. Szybko dopadliśmy rywala i zdobyliśmy bramkę. Ale Radomiak strzelił gola dwie minuty później. Potem próbowaliśmy forsować tempo na połowie rywala, ale ciężko było stwarzać sobie okazje. Bardziej liczyliśmy na stałe fragmenty gry - dodał szkoleniowiec mielczan.

Grzegorz Krychowiak za tym nie przepadał, ale do tego miał smykałkę. Kiedyś wprawił w zakłopotanie rodziców

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?

Pytanie 1 z 10
Który z tych klubów najwięcej razy sięgał po mistrzostwo Polski?
Kto w sezonie 2023/24 zostanie piłkarskim mistrzem Polski?
Prezes Legii Dariusz Mioduski: Nigdy nie myślałem o zwolnieniu Runjaicia
Kamil Kiereś

Autor: Cyfrasport Kamil Kiereś cieszył się z pierwszej wygranej Górnika Łęczna w tym sezonie