Pavol Stano

i

Autor: Cyfrasport Pavol Stano (z lewej(, nowy trener Wisły Płock

Wisła Płock rządzi w PKO BP Ekstraklasie

Stary Słowak robi furorę w polskiej lidze. Wszystko dzięki Polakom

2022-08-09 15:43

Szkoleniowiec Pavol Stano czyni cuda. Nafciarze od początku sezonu grają jak dobry zespół rockowy – koncertowo! Cztery mecze, cztery wygrane i aż 14 strzelonych goli. Lechia Gdańsk, Warta Poznań, Lech Poznań i – od poniedziałku – Miedź Legnica, to drużyny, które przekonały się o sile Wisły.

Już w sobotę do listy „ofiar” mogą dołączyć piłkarze Pogoni Szczecin. – My, ale też Miedź graliśmy tak, że drużyny z lepszych lig by się nie powstydziły – cieszył się Stano po meczu z Miedzią. – Jak przeciwnik jest odkryty, to nasze kontrataki są na wielkiej intensywności. Mamy wtedy dużo piłkarzy w akcji. Taki jest nasz pomysł – tłumaczył słowacki szkoleniowiec.

Zdaniem wielu ekspertów i kibiców Słowaków jest w polskiej piłce za dużo. Szczególnie tych „wiekowych”. Stano jednak stawia na naszych! Z Miedzią w podstawowym składzie Wisły oglądaliśmy siedmiu Polaków, a kolejnych czterech weszło na murawę z ławki.

Paweł Kryszałowicz rozdarty emocjonalnie przed meczem o Superpuchar Europy. „Serce mówi jedno, rozum protestuje”

Jan Tomaszewski ostro o transferze Lewandowskiego

W sensacyjnie wygranym meczu z Lechem Poznań (3:1) w pierwszej jedenastce płocczan zagrało nawet ośmiu Polaków. Ta sama sytuacja miała miejsce w 2. kolejce z Wartą Poznań. W pierwszym meczu sezonu (z Lechią Gdańsk) od pierwszej minuty zagrało nawet dziewięciu Polaków!

– Atmosfera [w klubie] jest niesamowita. Mam nadzieję, że jak skończy się budowa stadionu, to będzie jeszcze lepiej – zapowiada w rozmowie z klubową stroną Marko Kolar, czyli… chorwacki as w rękawie Stano. W każdym meczu pojawiał się na murawie jako zmiennik, a i tak w te 86 minut strzelił dwa gole oraz zaliczył asystę.

Gwiazdor Arsenalu będzie miał kłopoty? Anglicy wszczynają śledztwo, jedno ze spotkań „Kanonierów” miało zostać ustawione!

Sonda
Czy interesujesz się polską Ekstraklasą?
Najnowsze