Ivi Lopez

Autor: Cyfrasport Ivi Lopez

Tak Ivi Lopez przymierzył z wolnego. Specjalna dedykacja asa Rakowa [WIDEO]

2021-09-19 15:12

Ile Ivi Lopez znaczy dla Rakowa nie trzeba nikogo przekonywać. Po raz kolejny Hiszpan pokazał klasę. To właśnie on wyprowadził wicemistrza Polski na prowadzenie. Bramkę zadedykował sympatii, której po golu pokazał serduszko. Mimo gry w osłabieniu Raków pokonał Stal Mielec 3:0 w meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Jako pierwsi groźny strzał na bramkę oddali gracze z woj. podkarpackiego. W 3. min próbował zaskoczyć bramkarza Grzegorz Tomasiewicz, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczkę. Potem, w pierwszej połowie częściej przy piłce byli częstochowianie. Dwa razy bliski zdobycia gola był Walerian Gwilia - w 12. i 14. min. W obu przypadkach świetnymi interwencjami popisał się Rafał Strączek. Stal mogła przed przerwą objąć prowadzenie w 35. min. W tym przypadku groźnie, ale bez efektu bramkowego uderzył Krystian Getinger. W 58. min Ivi Lopez, który wszedł na boisko po przerwie, tak uderzył piłkę z rzutu wolnego, że ta poleciała obok muru, odbiła się przed Strączkiem i wpadła do siatki. Dziesięć minut później czerwoną kartkę - za druga żółtą - otrzymał zawodnik Rakowa Fabio Sturgeon. Grając z przewagą jednego zawodnika Stal przeważała, ale nie zdołała wyrównać. Straciła za to dwie bramki, które padły po kontrach Rakowa. Ich autorami byli Vladislavs Gutkovskis i Mateusz Wdowiak. W zespole częstochowskim nie zagrał- ze względu na uraz - podstawowy bramkarz Vladan Kovacevic. Zastąpił go Kacper Trelowski, dla którego był to drugi występ w ekstraklasie.

Łukasz Zwoliński zaskoczył podwójnie. Najpierw strzelił gola, a potem zrobił to [WIDEO]

Stal Mielec - Raków Częstochowa 0:3

0:1 Ivi Lopez 58. min, 0:2 Vladislavs Gutkovskis 80. min, 0:3 Mateusz Wdowiak 90. min