Jacek Magiera

i

Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS Jacek Magiera

Apetyt wicelidera

Tak ma grać Śląsk. Jacek Magiera mówi wprost, padły słowa o byciu pazernym

2023-09-30 16:35

Piłkarze Śląska notują serię sześciu wygranych z rzędu. Zajmują drugie miejsce w tabeli. Teraz zagrają na wyjeździe z Wartą Poznań. Trener Jacek Magiera mówi wprost o celach wrocławian. Padły słowa o byciu pazernym.

Trudniej zarządza się sukcesem

- Jestem w sporcie 25 lat. Jako piłkarz miewałem serie pięciu, sześciu zwycięstw - opowiadał trener Jacek Magiera. - Jako trener również miałem już serię pięciu zwycięstw, a teraz pobiłem ten rekord. Ale chcemy więcej. Trzeba być pazernym na zwycięstwa, natomiast wiem że trudniej zarządza się sukcesem. Ta seria nie może wpłynąć w taki sposób, że już coś wielkiego zrobiliśmy, tylko grać i walczyć dalej. Wszystkiego nie wygramy. Przypomnijmy sobie, gdzie byliśmy w zeszłym sezonie. Bądźmy optymistami, ale też ludźmi, którzy potrafią na wszystko spojrzeć chłodnym okiem. Mamy się cieszyć tym co mamy, ale zrobimy wszystko, żeby dalej wygrywać. Zostało dziesięć spotkań do końca rundy i postaramy się ugrać jak najlepszy wynik - zadeklarował.

Dawid Szulczek o asie rywali i planie na Śląsk. Jak Warta zatrzyma Erika Exposito?

Wielkich rewolucji nie będzie

W ubiegłym sezonie Śląska dwa razy przegrał z Wartą. - Analizujemy Wartę i wiemy, jak trudny to zespół do pokonania - stwierdził. - Będziemy grali o zwycięstwo i oczywiście wyjdziemy w najlepszym możliwym składzie. Mamy na to spotkanie swój plan, który będziemy chcieli wdrożyć podczas spotkania i zdobyć trzy punkty. Mecz z Piastem pokazał, że skład może się zmieniać. Nie uważam, że trzeba grać cały czas tym samym składem. Chcę, aby każdy wniósł do zespołu swoją jakość. A w jakim składzie zagramy? Wielkich rewolucji nie będzie – zapowiedział trener Magiera.

Adrian Siemieniec o hicie kolejki z Legią. Trener Jagiellonii nie ma wątpliwości, tak mówi o liderze ligi

Sonda
Kto w sezonie 2023/24 zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?

Pytanie 1 z 10
Który z tych klubów najwięcej razy sięgał po mistrzostwo Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze