Autor: Cyfra Sport Piast - Raków na żywo transmisja Piast Gliwice - Raków Częstochowa live online gdzie oglądać Puchar Polski Piast - Raków dzisiaj 27.02.2024 na żywo na jakim programie mecz Piast - Raków

Mistrz Polski obroni tytuł?

Tak Raków uwolnił potencjał z Lechem. „ Nie będę zdradzał, jak nazywa się to lekarstwo, bo...”

2024-03-04 13:39

Piłkarze Rakowa zareagowali w najlepszy możliwy sposób na ostatnie niepowodzenia. Mistrz Polski zdemolował 4:0 Lecha w hicie 23. kolejki. W ten sposób częstochowianie pokazali, że wciąż liczą się w walce o tytuł, a trener Dawid Szwarga (34 l.) uratował posadę. Po zawodach mówił o lekarstwie, potencjale i powtarzalności jego podopiecznych.

Kolejorz na deskach

Szkoleniowiec chciał, aby jego podopieczni w meczu z Lechem zareagowali jak mężczyźni. I zmazali plamę za klęskę w Pucharze Polski, z którego odpadli po kompromitującym występie z Piastem. Trzeba przyznać, że udało im się to wyśmienicie, bo rozbili poznańskiego rywala, który także zgłasza mistrzowskie aspiracje. Już do przerwy gospodarze zdobyli trzy bramki. Strzelanie rozpoczął Bartosz Nowak, a w pierwszej części dwa razy trafił Gustav Berggren, który potrzebował na to jedenastu minut. To pierwszy dublet Szweda w ekstraklasie. W drugiej połowie efektowną wygraną przypieczętował... bramkarz Lecha. Interweniował tak niefortunnie, że czwarta bramka dla częstochowian została zapisana na jego konto jako samobójcze trafienie.

Legii tytuł ucieka coraz bardziej. Mocna reakcja gwiazd wicemistrza Polski, powiedzieli, co myślą

Lekarstwo? Jeszcze zniknie z apteki...

Trener Dawid Szwarga nie ukrywał satysfakcji z efektownego zwycięstwa, ale także z bardzo dobrego występu podopiecznych. Jak dotarł do ich głów? - Nie będę zdradzał, jak nazywa się to lekarstwo, bo zniknie z apteki - powiedział szkoleniowiec mistrza Polski. - Zostawię to dla siebie. Raków pokazał na co stać ten zespół, jaki jest potencjał w tej drużynie. Kluczem jest to, aby zachować konsekwencję i powtarzalność. Zrobiliśmy to, co powinniśmy zrobić w sytuacji, kiedy przegraliśmy. Wzięliśmy się do roboty i skupiliśmy się na pracy, a nie na niczym innym. Liga pokazuje, jak ważne jest podejście do meczu. Trzeba z siebie wykrzesać często coś więcej niż tylko ambicję i agresję - tłumaczył trener Szwarga.

Kamil Grosicki znów włączył tryb TURBO. Gwiazdor Pogoni zakręcił Legią, zasłuży na powołanie do kadry?

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?