To on UTRZYMA Wisłę w ekstraklasie? „Nafciarze” zaprezentowali NOWEGO szkoleniowca

Maciej Bartoszek
Autor: Cyfra Sport Maciej Bartoszek

Kurz po niedawnym zwolnieniu Radosława Sobolewskiego ze stanowiska pierwszego trenera Wisły Płock jeszcze na dobre nie opadł, a klubowi włodarze zdążyli już ogłosić nazwisko jego następcy. Misję utrzymania „Nafciarzy” w PKO BP Ekstraklasie powierzono Maciejowi Bartoszkowi, dla którego jest to powrót na najwyższy poziom rozgrywkowy po ponad trzyletniej przerwie.

Przypomnijmy, że ostatnie dni w klubie z Płocka były niezwykle intensywne. Na konferencji prasowej przed meczem z Pogonią Szczecin Radosław Sobolewski poinformował oficjalnie, że nie przedłuży wygasającego latem kontraktu i po sezonie odejdzie z klubu. Słabe wyniki osiągane przez płocczan skłoniły jednak działaczy do wcześniejszego rozwiązania umowy z popularnym „Sobolem”.

Od kilku dni trwały zatem spekulacje dotyczące tego, kto obejmie drużynę opuszczoną przez 44-latka. W mediach najczęściej pojawiały się kandydatury byłego opiekuna „Nafciarzy” oraz selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka, a także prowadzącego ostatnio Legię Warszawa Aleksandara Vukovicia. Ostatecznie zdecydowano się na zatrudnienie Macieja Bartoszka.

Poważna kontuzja zawodnika Legii! Nie zagra już więcej w barwach klubu?

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia

- Spokojny byt Wisły w najwyższej klasie rozgrywkowej jest rzeczą najważniejszą, sprawą priorytetową. Chcę, żeby zespół sprawiał jak najwięcej satysfakcji kibicom. Nie chcę zdradzać najbliższym przeciwnikom recepty na nas i tego jak chciałbym, żeby zespół grał. O tym już dzisiaj dowiedzą się zawodnicy, a w każdym kolejnym treningu będziemy zmieniali i budowali oblicze Wisły – powiedział nowy szkoleniowiec płockiej drużyny.

44-letni Bartoszek wraca do ekstraklasy po ponad trzyletniej przerwie. Jego ostatnim klubem na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce był Bruk-Bet Termalica Nieciecza, z którym rozstał się w lutym 2018 roku. Bartoszek podpisał z Wisłą Płock kontrakt obowiązujący do czerwca bieżącego roku. Klub nie zdradził natomiast, czy zgodnie z medialnymi doniesieniami po jego wypełnieniu drużynę obejmie Jerzy Brzęczek.

Maciej Skorża poprowadził pierwszy trening Lecha Poznań. I zdobył się na DUŻE wyznanie

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze