Vukan Savicević, pomocnik Wisły Kraków

Autor: Cyfrasport Vukan Savicević, pomocnik Wisły Kraków

Trafił piętką i zdobył nagrodę. Vukan Savicević z golem 22. kolejki Ekstraklasy [WIDEO]

2020-02-19 22:07

Piłkarze Wisły udanie rozpoczęli drugą część rozgrywek. Wygrali dwa mecze i wydostali się ze strefy spadkowej. W ostatnim spotkaniu bohaterem krakowian był Vukan Savicević. Zdobył efektowną bramkę piętką i w ten sposób zapewnił drużynie cenny triumf. Czarnogórski pomocnik został wyróżniony za to trafienie. To najładniejsza bramka 22. kolejki Ekstraklasy.

W rundzie jesiennej Wisła przeżywała koszmarne chwile. Oddech złapała dopiero w końcówce, gdy wygrała w grudniu dwa mecze z rzędu. Kolejne dwa triumfy podopieczni trenera Artura Skowronka dorzucili w lutym i teraz notują już serię czterech zwycięstw z rzędu. Czy będzie piąta w starciu z Koroną Kielce?
Z dobrej strony z Zagłębiem Lubin (1:) pokazał się Vukan Savicević. W drugiej połowie Czarnogórzec w nietypowy sposób posłał piłkę do siatki gospodarzy. Futbolówkę uderzył piętką. Wyszło efektownie i przełożyło się na trzy punkty, które pozwoliły krakowskiej drużynie wydostać się ze strefy spadkowej. Wisła zajmuje w lidze trzynastą pozycję.
Savicević został doceniony. To najładniejsza bramka 22. kolejki. - Wisła nigdy nie zginie! - napisał na Twitterze piłkarz po spotkaniu w Lubinie. To jego drugi gol w tym sezonie. Pierwszego zanotował dość dawno, bo w sierpniu ubiegłego roku w wygranym 4:0 meczu z ŁKS-em. Wtedy bramkarza łodzian - Michała Kołbę także pokonał w drugiej połowie.
Czarnogórski pomocnik w Wiśle występuje od roku. Jego bilans w Ekstraklasie to: 26 meczów, 4 gole. Pochodzi z Belgradu, jest wychowankiem Crveny Zvezdy, z którą zdobył dwa mistrzostwa Serbii. Przed transferem do Polski grał w Slovanie Bratysława, gdzie spędził 3,5 roku. Zdobył tytuł i dwa Puchary Słowacji.