Kosta Runjaić

i

Autor: Cyfrasport Kosta Runjaić

Wicelider ekstraklasy kontra Kolejorz

Trener Kosta Runjaić przed meczem z Lechem. Mówi o klasie mistrza Polski, wartościowych zmiennikach

2023-04-16 12:05

Piłkarze Legii tracą sześć punktów do prowadzącego Rakowa. Teraz przed wiceliderem kolejny sprawdzian. Tym razem z Lechem. Jak wypadnie warszawski zespół w starciu z mistrzem Polski? Trener Kosta Runjaić tak podchodzi do rywalizacji z Lechem. Mówi o klasie Kolejorza, jego wartościowych zmiennikach.

Będą chcieli się odegrać za porażkę z Fiorenitną

Ostatnio Lech walczył w ćwierćfinale Ligi Konferencji. W pierwszym spotkaniu przegrał 1:4 u siebie z Fiorentiną, ale za dokonania i postawę w Lidze Konferencji w tym sezonie mistrzowi Polski należą się brawa. - Lech z nami będzie chciał wyjść na boisko i odegrać się za porażkę - powiedział trener Kosta Runjaić, cytowany przez klubowe media. - Zwycięstwo z Lechem jest naszym celem. Lech potrafi grać atrakcyjną piłkę. Ma wypracowane automatyzmy. Dobrze "operuje" piłką na połowie przeciwnika - podkreślił.

Nie chcą zwracać uwagi na rywala

Szkoleniowiec Legii zwrócił uwagę na to, że trener John van den Brom dysponuje mocną i wyrównanym zespołem. - Zagramy z obecnym mistrzem Polski, który aktualny skład tworzył z myślą gry w europejskich pucharach - wyznał na konferencji prasowej przed spotkaniem z Lechem, którego wypowiedź zacytował klubowy portal Legii. - Całą postawę Lecha w tym sezonie Ligi Konferencji oceniam bardzo pozytywnie. Brak dwóch czy trzech piłkarzy nie jest aż tak ogromnym problemem. Zespół z Poznania ma wartościowych zmienników, którzy będą chcieli pokazać się z dobrej strony. Nie podważam roli, jaką spełnia Bartosz Salamon. Jest przywódcą i liderem, ale przyjęliśmy zasadę, że skupiamy się na sobie. Nie chcemy zwracać uwagi na braki w kadrze przeciwnika - zaznaczył trener Runjaić.

Sonda
Czy Legia zdobędzie w sezonie 2022/2023 jakieś trofeum?
PKO Ekstraklasa 11.04
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze