Mateusz Wieteska, Legia Warszawa

i

Autor: Cyfra Sport Mateusz Wieteska

Trener Legii szczerze o budżecie klubu przed startem ekstraklasy. „Jesteśmy dużo bardziej ograniczeni”

2022-07-14 18:06

Korona Kielce będzie pierwszym rywalem piłkarzy Legii Warszawa w nowym sezonie ekstraklasy. Trener warszawian Kosta Runjaic nie lekceważy beniaminka i oczekuje odpowiedniej postawy od podstawowych graczy stołecznej ekipy. – Nie będzie to przyjemny rywal – przyznał. – Wszystko mamy na uwadze, jedziemy z dobrym nastawieniem, zdrową pewnością siebie i chcemy wygrać to spotkanie – powiedział Runjaic.

– W meczu z Koroną będzie chodziło o właściwe nastawienie do rywala, o stuprocentowe zaangażowanie, by wyszarpać zwycięstwo. Od czołowych zawodników spodziewam się odpowiedniego podejścia do tego spotkania. Muszą mieć świadomość odpowiedzialności, jaka na nich ciąży – oznajmił trener stołecznego zespołu. – Znacie ogólną sytuację klubu. Jeśli chodzi o budżet, to jesteśmy dużo bardziej ograniczeni niż miało to miejsce w poprzednich sezonach. Z drugiej strony okienko zamyka się dopiero pod koniec sierpnia. Na pewno będziemy mogli jeszcze wykonać kilka ważnych transferów.

Cezary Kucharski ujawnił nieznane fakty o Lewandowskim. Strzelał fochy w Lechu, szczere słowa o wizerunku piłkarza [ROZMOWA SE]

Paweł Wszołek o Unionie Berlin i starcie nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy

Korona awansowała do ekstraklasy po barażach. W meczu decydującym o awansie pokona Chrobrego Głogów 3:2. Z kolei Legia w letnim oknie transferowym Legia pozyskała m.in. Maika Nawrockiego z Werderu Brema, Pawła Wszołka z Unionu Berlin, Makanę Baku z Goztepe, Blaza Kramera z FC Zurych i Dominika Hładuna z Zagłębia Lubin. Z klubu odeszli Richard Strebinger, Tomas Pekhart, Rafa Lopes i Jasur Jakszibojew.

Ivi Lopez o marzeniach związanych z nowym sezonem. To zrobił podczas urlopu as Rakowa

Runjaic ogłosił, że nowym kapitanem drużyny będzie Mateusz Wieteska. Do tej pory tę funkcję pełnił Artur Jędrzejczyk.

– Moje decyzje zazwyczaj oparte są na intuicji lub przekonaniu. W tym przypadku oparłem to na obu. „Jędza” już teraz jest legendą klubu i niesamowitym charakterem w drużynie. Przez wiele lat był kapitanem, liderem i mimo że teraz nie będzie nosił na ramieniu opaski, będzie jedną z przywódczych postaci. Przekazałem mu tę informację i przyjął ją godnie, ale liczę, że w dalszym ciągu będzie wypełniał swoją rolę, tu się nic nie zmieni.

– W minionym sezonie sportowy wynik nie był zgodny z oczekiwaniami – powiedział Runjaic o postawie Legii, która zajęła odległe 10. miejsce, a chwilami witała się ze strefą spadkową. – Cały kraj widział to na własne oczy. Nawet za granicą pojawiły się głosy, jak to możliwe, że Legia jako pewny kandydat do mistrzostwa tak spadła w tabeli. Ten kryzys nie pojawił się z dnia na dzień. To był proces, który trwał długo i zbyt tanią wymówką byłoby zrzucenie winy na zespół. Piłka nożna jest zbyt złożonym sportem – wyjaśnił trener Legii Warszawa.

Sebastian Mila przed startem nowego sezonu. Nie zgadniecie, kogo typuje na mistrza

W okresie przygotowawczym legioniści rozegrali pięć sparingów. Wygrali 3:1 z Chojniczanką Chojnice i Zorią Ługańsk 2:1 oraz przegrali z Sepsi Sfantu Gheorghe 1:2, Red Bullem Salzburg 2:3 i Motorem Lublin 2:3.

Sonda
Czy Polonia Warszawa wróci do ekstraklasy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze