Panathinaikos Puchacz

i

Autor: Giannis Papanikos / newspix.pl Panathinaikos Puchacz

Nieudane wojaże

Tymoteusz Puchacz wróci do Lecha Poznań? Sensacyjny powrót do Ekstraklasy jest możliwy [NASZ NEWS]

2023-05-09 12:42

To może być jeden z ciekawszych i niespodziewanych ruchów w polskiej ekstraklasie w najbliższym czasie. Do Lecha Poznań może powrócić jego wychowanek i 12-krotny reprezentant Polski, Tymoteusz Puchacz.

W lipcu 2021 roku Puchacz odchodził z Lecha do Unionu Berlin za ok. 3,5 mln euro. Pierwszy sezon w Berlinie miał zupełnie nieudany, już w jego trakcie został wypożyczony do tureckiego Trabzonsporu z którym zdobył mistrzostwo Turcji, rozgrywając 9 meczów w lidze. Po powrocie do Unionu w dalszym ciągu nie zdołał przebić się do składu i Berlińczycy wypożyczyli go w styczniu tego roku do Panathinaikosu Ateny. Od początku rundy wiosennej wystąpił w 12. meczach ligowych, ale tylko dwa razy wyszedł w podstawowym składzie. Na pozycji lewego obrońcy przegrywa rywalizację z Hiszpanem Juankarem, który ma jeszcze kontrakt na przyszły sezon. W tej sytuacji jest mało prawdopodobne, żeby „Koniczynki” zdecydowały się na wykupienie polskiego obrońcy, choć mają taką możliwość. Zapewne niespełna 24-letni Puchacz będzie musiał wrócić do Berlina (kontrakt z Unionem obowiązuje do czerwca 2025), ale jest bardziej niż wątpliwe, żeby tym razem postawił na niego trener Urs Fischer.

Górnik utrzymał się w ekstraklasie, a przyszłość Jana Urbana wciąż wielką niewiadomą. „Podejrzewam, że jakieś tam rozmowy może będą”

Według naszych informacji w Poznaniu jest rozważany temat powrotu Puchacza do Lecha. Taką możliwość jeszcze bardziej otworzyło odejście po sezonie lewego obrońcy Pedro Rebocho. Ofertę przedłużenia umowy dostał i rozmawia z klubem drugi zawodnik na tę pozycję, Barry Douglas. Bez względu jak zakończą się negocjacje ze Szkotem, to Lechowi będzie potrzebny drugi lewy obrońca. Wydaje się, że dla obu stron powrót piłkarza, który wychował się w Lechu byłby najlepszą opcją. Pozostaje kwestia rozwiązania kontraktu z Unionem, bo na pewno klub z Berlina nie odda go za darmo. Jednak przy obecnej sytuacji finansowej Lecha, wykupienie Puchacza nie powinno przekraczać możliwości klubu. Dla piłkarza powrót do Poznania - po nieudanych wojażach zagranicznych – może być najlepszą opcją do odbudowy kariery.

Piłkarski talent z USA. Może wybierać spośród trzech reprezentacji, jest zainteresowany Polską

Sonda
Czy Tymoteusz Puchacz powinien wrócić do Lecha?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze