Legia Warszawa

Autor: Cyfra Sport Legia Warszawa

Tytuł dla Legii, Piast w Europie. Najważniejsze wydarzenia 35. kolejki Ekstraklasy [WIDEO]

2020-07-13 4:57

Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia sezonu. Coraz mniej niewiadomych. Znamy trzech spadkowiczów, a podczas weekendu Legia Warszawa wywalczyła 14. mistrzostwo Polski. Za plecami stołecznego klubu toczy się zacięta rywalizacja o drugie miejsce. Rozstrzygną to między sobą piłkarze Piasta i Lecha. Gliwiczanie już zapewnili sobie przepustkę do europejskich pucharów. Kilka kluczowych wydarzeń zaprezentował kanał Ekstraklasy na youtube.

Wydarzeniem numer jeden w 35. kolejce było wygranie polskiej ligi przez Legię Warszawa. Klub z Łazienkowskiej pokonał 2:0 Cracovię i na dwie kolejki przed finiszem rozgrywek podopieczni Aleksandara Vukovicia mogą cieszyć się z tytułu. To 14. mistrzostwo w kolekcji warszawskiej drużyny. Z kolei Serb wygrał polską ligę jako zawodnik, a teraz jako szkoleniowiec.

Legia wpłynęła na mistrzowskie wody. Tak lider celebrował zdobycie tytułu [GALERIA]

Na pozycji wicelidera usadowił się Piast, który wygrał 2:0 z Jagiellonią. Gliwiczanom w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziło nawet to, że drugą połowę grali w osłabieniu. Zabójczy duet Piotr Parzyszek - Jorge Felix potrzebował piętnaście minut w pierwszej połowie, aby rozbić obronę ekipy z Podlasia.

Zabójczy kwadrans Piasta. Tak Piotr Parzyszek i Jorge Felix trafiali z Jagiellonią [WIDEO]

Rozpędzony Lech zrewanżował się Lechii (3:2) za przegrany półfinał Pucharu Polski. W "Kolejorzu" znów trzeba pochwalić młodzież. Po golu strzelili Robert Gumny i Kamil Jóźwiak, a asystę miał Jakub Moder. Poznański zespół jest na podium i jest o krok od wywalczenia przepustki do Ligi Europy.

Udana zemsta Lecha na Lechii. Kolejorz coraz bliżej Ligi Europy [WIDEO]

Gwiazdą kolejki był Igor Angulo, który poprowadził Górnika Zabrze do triumfu 4:1 z Rakowem Częstochowa. Dorobek Hiszpana z beniaminkiem to dwa gole i asysta. W tym sezonie zdobył już 16 bramek i jest drugi w klasyfikacji najlepszych strzelców Ekstraklasy. Jednak ma małe szanse, aby dogonić lidera Christiana Gytkjaera z Lecha Poznań. Duńczyk prowadzi z 21 golami na koncie.