Upadek legendarnego klubu! Spadek Wisły Kraków stał się faktem

2022-05-15 19:29
Wisła Kraków
Autor: Cyfra Sport Wisła Kraków

Wisła Kraków przed meczem z Radomiakiem Radom wiedziała, że nie może przegrać w przedostatnim spotkaniu kolejki. Porażka w Radomiu oznaczała, że "Biała Gwiazda" od przyszłego sezonu będzie występować na zapleczu ekstraklasy. Podopieczni Jerzego Brzęczka pomimo dwubramkowego prowadzenia, musieli uznać wyższość piłkarzy Radomiaka.

Po wpadce Śląska Wrocław, kibice Wisły Kraków liczyli na zdobycie kompletu punktów w meczu z Radomiakiem Radom, co dałoby większe szansę na pozostanie w ekstraklasie na następny sezon. "Biała Gwiazda" świetnie rozpoczęła spotkanie, bo już w 8. minucie Giorgi Tsitaishvili wpisał się na listę strzelców. Podopieczni Jerzego Brzęczka utrzymywali wynik, a po przerwie kolejne trafienie dołożył Stefan Savic. Zawodnicy krakowskiego klubu mieli spotkanie pod kontrolą, aż do czasu rozpoczęcia show przez Karola Angielskiego. Napastnik Radomiaka ustrzelił hat-tricka w przeciągu 20 minut. W 86. minucie zwycięstwo podopiecznym Mariusza Lewandowskiego zapewnił Dawid Abramowicz. Tym samym pogrążył Wisłę Kraków, która przyszły sezon spędzi na zapleczu ekstraklasy.

Minister sportu zdecydowanie przesadził. Ostro uderzył w polski klub, wyzwał ich od frajerów

Porażka Wisły Kraków zapewniła piłkarzom Śląska Wrocław utrzymania się w ekstraklasie. "Biała Gwiazda" po 26 latach nieprzerwanej gry w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej od przyszłego sezonu będzie występować na boiskach I ligi.

Hamann znów zabiera głos w sprawie Lewandowskiego. Wskazał jego następcę, nie ma wątpliwości

Jan Tomaszewski o reprezentacji i Ekstraklasie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze