Ustawili mecz w polskiej lidze? PZPN wszczyna dochodzenie, poważne podejrzenia!

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Korupcja wraca?

Ustawili mecz w polskiej lidze? PZPN wszczyna dochodzenie, poważne podejrzenia!

2024-04-19 17:59

Możemy być świadkami skandalu w polskiej piłce na poziomie 3 ligi. Zachodzi podejrzenie o ustawienie meczu w I grupie. PZPN zapowiedział wszczęcie postępowania wyjaśniającego.

Sprawa dotyczy meczu pomiędzy Pelikanem Łowicz i Concordią Elbląg rozegranego 30 marca tego roku w ramach rozgrywek 3 ligi w grupie I. Zakończył się on wysokim zwycięstwem gospodarzy 8:0. Zespół z Elbląga wystawił bardzo młodych piłkarzy z roczników 2007 i 2008. Jednocześnie zauważono wzmożony ruch w zakładach bukmacherskich i obstawianie wysokiego zwycięstwa drużyny Pelikana.

Franciszek Smuda zareagował na odważną zapowiedź Kamila Grosickiego. Mówi czego oczekuje od kapitana Pogoni

Sygnały o tym pojawiły się w mediach społecznościowych, pisał o tym m.in. Norbert Skórzewski. Co więcej, drużyna z Elbląga miała być zamieszana w ustawianie meczu w przeszłości, a dokładnie w 2002 roku gdy grała z Pilicą Białobrzegi. Wówczas klub z Elbląga zawiesił czterech piłkarzy. Teraz PZPN chce się przyjrzeć dokładnie temu, co wydarzyło się w meczu Pelikana z Concordią.

- Rzecznik Dyscyplinarny PZPN, na podstawie potwierdzonych informacji o podejrzanych zakładach bukmacherskich, wszczął postępowanie wyjaśniające, dotyczące popełnienia przewinienia dyscyplinarnego match-fixingu w meczu piłkarskim w 3 lidze w dniu 30 marca 2024 r. pomiędzy drużynami Pelikan Łowicz i Concordia Elbląg – napisano w dzisiejszym komunikacie PZPN, opublikowanym w mediach społecznościowych. - Osoby podlegające przepisom Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN w przypadku uznania ich odpowiedzialności dyscyplinarnej mogą narazić siebie oraz klub piłkarski, z którym są związane, na poniesienie bardzo dotkliwych kar dyscyplinarnych - dodano w komunikacie.

Legenda klubu w cierpkich słowach o Mariuszu Rumaku. Wskazuje główną przyczynę jego niepowodzeń w Lechu [ROZMOWA SE]

Najnowsze