Goncalo Feio

i

Autor: scren/youtube.com/Motor Lublin

W II lidze też się dzieje

W Lublinie wciąż ciekawie. Głos w sprawie Goncalo Feio zabrali piłkarze

2023-03-09 10:18

W sobotę piłkarze Motoru – zajmującego w tej chwili ósme miejsce w tabeli drugą ligi i tracącego sześć punktów do strefy barażowej o pierwszą ligę – zagrają wyjazdowy mecz z aktualnym wiceliderem tabeli i półfinalistą Pucharu Polski, KKS Kalisz. Poprowadzi ich w tym meczu dotychczasowy szkoleniowiec, wokół którego w ostatnich kilkudziesięciu godzinach działo się bardzo wiele.

Goncalo Feio pracuje w Motorze od września ub. roku, w tym czasie jego podopieczni z 10 rozegranych meczów wygrali sześć i zremisowali trzy, dzięki czemu wygrzebali się z samego dołu tabeli i zbliżają się z wolna do ligowej czołówki. O portugalskim trenerze piłkarska Polska usłyszała jednak przede wszystkim za sprawą weekendowych wydarzeń po spotkaniu z GKS-em Jastrzębie. W wyniku rękoczynów między oboma panami, do szpitala trafił prezes Motoru, Paweł Tomczyk.

Po owym incydencie, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, konkretne decyzje ogłosił właściciel klubu, Zbigniew Jakubas. W myśl jego postanowień, Feio dalej prowadzić będzie zespół drugoligowca. Przebywający na zwolnieniu lekarskim prezes Tomczyk został na trzy miesiące zawieszony w pełnieniu obowiązków. Te rozstrzygnięcia zbieżne są ze stanowiskiem lubelskich „ultrasów”, którzy w przeddzień konferencji zorganizowali demonstrację poparcia dla trenera.

Głos w sprawie Goncalo Feio zabrali piłkarze

Z poparciem dla Goncalo Feio wystąpili też ostatecznie lubelscy zawodnicy, publikując w mediach społecznościowych oświadczenie, które zamieszczamy poniżej. „Trener Goncalo Feio pojawił się w Motorze Lublin w momencie, gdy drużyna znajdowała się na dnie tabeli. Swoim profesjonalizmem, ciężką pracą i walką o drużynę doprowadził do stworzenia bardzo dobrych warunków do pracy i realną szansę, by nie spisać tego sezonu na straty. W tym trudnym momencie, mimo fali krytyki, sumienie podpowiada nam tylko jedno: Trenerze jesteśmy z Tobą i mamy nadzieję na owocną dalszą współpracę” - czytamy w nim. Stanowisko owo podpisano „Piłkarze i Sztab Szkoleniowy Motoru Lublin”.

Motor Lublin oświadczenie

i

Autor: Twitter Oświadczenie piłkarzy Motoru Lublin
Sonda
Czy Motor Lublin wróci w przyszłości do Ekstraklasy?
PKO Ekstraklasa 2023.03.06
Nasi Partnerzy polecają