Paweł Brożek

Autor: East News Paweł Brożek

Wisła - Pogoń, wynik 5:0. "Biała Gwiazda" nokautuje w Krakowie, sto ligowych goli Pawła Brożka

2014-05-04 0:10

Wisła Kraków rozbiła Pogoń Szczecin w meczu 32. kolejki Ekstraklasy. "Biała Gwiazda" wygrąła 5:0 a bohaterem spotkania był Paweł Brożek, który zaliczył hat-trika i tym samym dobił do granicy stu goli strzelonych w ligowych meczach w Polsce.

Wisła rozpoczęla od mocnego uderzenia. Już w 6. minucie Paweł Brożek po zamieszaniu pod bramką Pogonii skierował piłkę do siatki i przełamał fatalną passę dziesięciu meczów bez strzelonego gola. - Ta bramka była mi bardzo potrzebna. Nie będę kłamał, myślałem o tej fatalnej niemocy strzeleckiej, trenowałem, robiłem wszystko, by wreszcie ją przełamać i udało się - mówił w przerwie uradowały napastnik Wisły.

Do przerwy "Biała Gwiazda" prowadziła już 3:0, a swoje trafienia w pierwszej połowie zaliczyli też Wilde-Donald Guerrier i Semir Stilić. - Wisła obnażyła nasze słabości. Można powiedzieć, że w pierwszej połowie nie wyszliśmy na boisko. W drugiej połowie musimy pokazać całkiem inną piłkę - mówi poddenerwowany Bartosz Ława.

DORTMUND POŻEGNAŁ ROBERTA LEWANDOWSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI

Te słowa zdały się jednak na nic, bo po zmianie stron Pogoń nadal była tak samo nieporadna, a Brożek kontynuował swój strzelecki koncert. Zaliczył trafienia w 61. minucie i 62. To drugie było szczególnej urody, bo tuż po minięciu połowy boiska napastnik Wisły zdecydował się na strzał i wpakował piłkę za plecami wracającego do bramki Radosława Janukiewicza. Bramka piękna i ważna, ponieważ było to ligowe trafienie numer sto w karierze Brożka.

Wisła - Pogoń 5:0

Paweł Brożek 6., 61., 62., Guerrier 12., Stilić 29.

Wisła: Miśkiewicz - Burliga (87. Burdenski), Bunoza, Czekaj, Dudka - Stjepanović, Chrapek (84. Uryga), Sarki, Stilić, Guerrier (81. Zajac) - Brożek
Pogoń: Janukiewicz - Frączczak, Hernani, Dąbrowski, Rudol - Ława (57. Walski), Rogalski (46. Akahoshi), Małecki, Popara, Murayama (46. Bąk) - Robak