Korupcja wróciła na polskie boiska?!

i

Autor: SHUTTERSTOCK Korupcja wróciła na polskie boiska?!

Kolejna afera korupcyjna?

Wstrząsające słowa o ustawianiu meczów. Korupcja wróciła na polskie boiska?!

2022-11-08 11:41

Afery korupcyjne od dawna towarzyszyły różnym rozgrywkom na całym świecie. Nie ominęły one także Polski, a niedawno znów wracano do nich pamięcią, gdy ogłaszano kolejne wyroki dla „Fryzjera”, będącego centralną postacią sprawy ustawianych spotkań w polskiej lidze. Niestety, jak wynika z materiału przygotowanego przez TVP Sport, wiele wskazuje na to, że korupcja wróciła na polskie boiska, a nietypowe wyniki i zakłady są widoczne bardzo mocno w niższych ligach.

Temat korupcji nie był w Polsce całkiem wymarły. Wielokrotnie wracano do niego m.in. po ogłoszeniu selekcjonerem Czesława Michniewicza, który w przeszłości miał częste kontakty z „Fryzjerem”, będący centralną postacią afery związaną z ustawianiem meczów polskiej piłce na początku wieku. Choć w tym wypadku mówiło się o przeszłości, to okazuje się, że teraźniejszość w polskiej piłce znów może być bardzo ponura. Na portalu TVP Sport pojawił się wywiad z jednym z byłych pracowników europejskiej firmy bukmacherskiej. Jego zdaniem w polskich niższych ligach wzrosła liczba nietypowych zakładów i wyników, przytoczono także przykłady spotkań, które mogły zostać ustawione.

Były pracownik firmy bukmacherskiej jest pewien: W Polsce ustawia się mecze

Jednym z niepokojących sygnałów są bardzo wysokie kwoty stawiane na mecze niższych lig, które z reguły cieszą się wielokrotnie niższym zainteresowaniem i o takich przykładach mówi rozmówca Mateusza Migalskiego z TVP Sport. – Na mecz pojawiło się bardzo dużo zakładów. Normalnie takie rzeczy nie zdarzają się na trzecim poziomie rozgrywkowym. Taki mecz generuje zazwyczaj zakłady na łączną stawkę kilkudziesięciu, kilkuset euro. A tu nagle – w ciągu 30 minut – pojawiły się zakłady na 90 tysięcy euro! Wszystkie na to samo zdarzenie – tłumaczy były pracownik firmy bukmacherskiej.

W trakcie rozmowy padają kolejne przykłady meczów z polskich niższych lig, na które w niespodziewanym momencie stawiali gracze z całego świata. Jak możemy dowiedzieć się z materiału, sytuacja nasiliła się po pandemii oraz wybuchu wojny w Ukrainie. – Zaraz po pandemii, a wojna na Ukrainie tylko to nasiliła. Warto też prześledzić, jacy piłkarze przyszli do Polski z ligi ukraińskiej… FK Sumy, Agrobiznes Wołoczyska czy FK Połtawa. Te kluby dobrze u bukmacherów znamy – mówi rozmówca TVP Sport.

W oparciu o swoje doświadczenie, obserwacje i sygnały od znajomych z całej Europy, osoba rozmawiająca z Mateuszem Migalskim doszła do niezwykle dosadnego i przykrego wniosku. – Długo wierzyłem, że polska piłka jest czysta... (…) Dziś to pewnik. W Polsce ustawia się mecze – powiedział. Obszerny wywiad i konkretne przykłady meczów, które wzbudzają wątpliwości, na TVP Sport.

PKO Ekstraklasa Raport odc. 12

Piłka nożna tonie w korupcji?

Posłuchaj podcastu i dowiedz się więcej o mundialowych skandalach!

Listen to "Skandale i korupcja. Komentujemy piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. SuperSPORT+" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze