Autor: Cyfrasport Kamil Wilczek i Damian Kądzior

23. kolejka ekstraklasy

Zaczął Dziczek, poprawił Wilczek – obróbka Stali metodami piastowskimi

2023-03-03 21:04

To już siódmy z rzędu mecz ligowy mielczan bez wygranej, trzecia z rzędu porażka. Na razie wciąż jeszcze plasują się w środku tabeli, ale porażka z gliwiczanami, do niedawna sytuowanymi „pod kreską”, to głośny dzwonek alarmowy dla teamu Adama Majewskiego.

Spotkanie w Mielcu było niezwykłe od pierwszej minuty. Choć miejscowi w wyjściowej jedenastce mieli zawodnika o nazwisku Hiszpański (i imieniu Fabian), legia cudzoziemska ograniczała się u nich do... Hiszpana Alexa Vallejo. Gliwiczanie z kolei w podstawowym składzie mieli ledwie dwóch obcokrajowców. I ostatecznie rozhartowali Stal przy użyciu metod o jak najbardziej piastowskich korzeniach: zwycięskie bramki dla gości zdobyli Patryk Dziczek i Kamil Wilczek.

Goście, którzy tej wiosny minimalnie ulegli kandydatom do mistrzostwa (po 0:1 z Rakowem i Legią), ale prezentują się dużo lepiej niż jesienią, potwierdzili zwyżkę formy. Przed przerwą w poprzeczkę główkował Jakub Czerwiński, krótko po zmianie stron Bartosza Mrozka przeegzaminował Damian Kądzior. Aktywa gospodarzy w zasadzie ograniczyły się do uderzenia Krystiana Getingera, sparowanego na słupek przez Kądziora... ręką (ujrzał za to żółtą kartkę, ale że zagranie miało miejsce poza polem karnym, Stal dostała tylko kolejny rzut wolny).

Decydujący dla losów meczu okazał się ostatni kwadrans. Arbiter stołeczny długo oglądał sytuację zakończoną uderzeniem Jorge Felixa, uznając w końcu, że futbolówka trafiła w rękę Macieja Wolskiego. - Przypadkowa ręka zadecydowała o losach tego spotkania – wzdychał po końcowym gwizdku trener Majewski. - Mam nadzieję, że odczepi się od nas ten nieszczęsny VAR...

Patryk Dziczek po raz trzeci w tym sezonie „jedenastkę” wykonał z wielką precyzją i pewnością siebie. Kilka minut później wynik poprawił zaś Kamil Wilczek, wykorzystując precyzyjne podanie byłego gracza Stali, Grzegorza Tomasiewicza.

Stal Mielec – Piast Gliwice 0:2 (0:0)

0:1 Dziczek (80. karny), 0:2 Wilczek (88)

Sędziował: Paweł Raczkowski. Widzów: 3661.

Stal: Mrozek - Hiszpański (68. Wolski Ż), Kasperkiewicz Ż, Matras, Flis Ż, Getinger - Ratajczyk (83. Ciepiela), Vallejo Ż, Wlazło, Domański (59. Gerbowski) - Lebedyński (68. Mak).

Piast: Plach - Pyrka, Mosór, Czerwiński Ż, Katranis (46. Holubek) - Kądzior Ż (59. Felix), Dziczek, Tomasiewicz, Chrapek (87. Hateley), Ameyaw (90. Mucha) – Wilczek

Czy Piast utrzyma się w ekstraklasie w obecnym sezonie?