Zbigniew Boniek porównał ligę polską z angielską. Te słowa sprawią, że cię ZAMURUJE

2020-01-24 10:51 MD
Zbigniew Boniek
Autor: CyfraSport Zbigniew Boniek

Polscy kibice co roku boleśnie przekonują się, że Ekstraklasa stoi na słabym poziomie. Kluby żegnają się z europejskimi pucharami już po pierwszych rundach eliminacyjnych, a ogólna kondycja futbolu klubowego w naszym kraju daleka jest od dobrej. Tym większe zdziwienie wzbudziły słowa prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka, który w rozmowie z dziennikarzem Romanem Kołtoniem w programie "Prawda Futbolu" zastosował szokujące wręcz porównanie.

Nie jest łatwo śledzić poczynania polskich klubów w fazach eliminacyjnych europejskich pucharów w okresie od czerwca do sierpnia. W ostatnich latach wiązało się to z bolesnymi zawodami i odpadaniem w komplecie już przed dotarciem do fazy grupowej. Ostatnim klubem z Polski, który występował w Europie po kwalifikacjach, była Legia Warszawa. Ówczesnym mistrzom Polski udało się dostać do 1/16 finału Ligi Europy poprzez Ligę Mistrzów, gdzie ulegli 0:1 późniejszym finalistom rozgrywek, Ajaxowi Amsterdam.

Mimo wszystko Zbigniew Boniek w "Prawdzie Futbolu" zdecydował się powiedzieć, że ekipy z dołu jednej z najlepszych lig świata - angielskiej - są na podobnymi poziomie co drużyny z Ekstraklasy. - Mecz w lidze angielskiej - Norwich, Watford czy kogokolwiek, kto jest na dole - to nie jest lepszy mecz niż w lidze polskiej. Tam też się kopią po głowach. Może ten stadion trochę ładniejszy, kibice, murawa bardziej zielona... - stwierdził prezes PZPN.

I dodał: - Skoro jednak mają tyle pieniędzy, że piłkarz w ostatniej drużynie został kupiony za 40 mln euro, to ich to kręci. A klasa piłkarza? Żaden wielki piłkarz. My natomiast, nie mając żadnego odniesienia do Europy, możemy wylewać pomyje na tę Ekstraklasę.

Opinie włodarza polskiej federacji wywołały sporo kontrowersji. Wielu kibiców stoi w opozycji do jego zdania i nie zgadza się, że Ekstraklasę można jakkolwiek porównwać do Premier League, nawet jeżeli mowa o najsłabszych drużynach tych rozgrywek.

Najnowsze