Maciej Bartoszek

i

Autor: Cyfra Sport Maciej Bartoszek

Ma dość piłki

Znany polski szkoleniowiec będzie burmistrzem? Szokująca decyzja, wystartuje w wyborach

2022-09-19 16:30

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Polski trener, który jeszcze w ubiegłym roku prowadził zespół ekstraklasy zawiesza swoją karierę. Zamierza wystartować w wyborach i ubiegać się o fotel burmistrza Ciechocinka.

Maciej Bartoszek od wielu lat pracował w ekstraklasie. Jego pierwszym klubem na tym poziomie był GKS Bełchatów, a następnie Korona, Termalica, ponownie Korona i Wisła Płock. Największe sukcesy odnosił w pierwszym podejściu pracy z Koroną, bo w sezonie 2016/17 zespół z Kielc zajął 5 miejsce, a Bartoszek otrzymał nagrodę na najlepszego trenera sezonu. W ubiegłym sezonie pracował w Płocku, ale został zwolniony w trakcie rundy wiosennej. Dzisiaj w programie „Misja Futbolu” Przeglądu Sportowego Onet. oznajmił, że zawiesza karierę trenerską, i już w październiku wystartuje w wyborach na burmistrza Ciechocinka. - Odezwały się do mnie różne środowiska. Jestem związany z Ciechocinkiem i powiatem od 25 lat. Myślę, że to kwestia różnego splotu wydarzeń, które wydarzyły się w ostatnim czasie – uzasadnił 45-letni Bartoszek swoją decyzję. Urodził się on we Włocławku, ale z położonym niedaleko Ciechocinkiem miał ścisłe związki. Pracował z juniorami a później seniorami klubu Zdrój Ciechocinek.

Polski obrońca podbija Niemcy, drugi gol w trzecim meczu. Wyciągnął zespół z dna tabeli [WIDEO]

W latach 2006-2010 Bartoszek był radnym Ciechocinka. Czy zamierza powrócić w przyszłości do zawodu trenera? - Czasem potrzeba złapania dłuższej przerwy. Nie wykluczam, że będę chciał wrócić do piłki, ale nie wiem, czy w roli trenera - oznajmił Bartoszek. Przedterminowe wybory na burmistrza Ciechocinka zaplanowano na 23 października. Odbędą się one ze względu na śmierć dotychczasowego burmistrza Leszka Dzierżewicza, który zmarł w lipcu tego roku. 

Adam Nawałka zachwyca się Robertem Lewandowskim. Zdradza, co zdecydowało o rozwoju polskiej gwiazdy

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze