Wembley

i

Autor: AP Kto gra w półfinale Euro 2020? Oto pary półfinałowe! [LISTA]

Anglicy otrzymają cios w plecy na Euro?! Jest kolejny, który chce go zadać!

2021-06-22 7:17

Euro 2020 miało być pokazem siły UEFA. Organizacja za punkt honoru przyjęła sobie, by pokazać, że futbol może być silniejszy nawet od pandemii. W związku z tym bez patrzenia na koronawirusa, utrzymano decyzję, by rozgrywać mecze w aż jedenastu krajach. Na ten moment wielki finał imprezy ma odbyć się na stadionie Wembley w Londynie. Coraz częściej pojawiają się jednak głosy, które zwiastują sensacyjną decyzję o odebraniu Anglikom prawa organizacji decydującego meczu. Najnowszy pojawił się we Włoszech!

Finał Euro 2020 wciąż ma odbyć się na Wembley. Najważniejszy mecz turnieju planowany jest jako wielkie święto futbolu i nic dziwnego, że Anglicy chcą zrobić wszystko, by zatrzymać go u siebie. Problemem może być jednak koronawirus. Skala zachorowań na COVID-19 na Wyspach znowu rośnie i nic nie wskazuje na to, by tamtejszy rząd miał zmienić przepisy, dotyczące wjazdu do kraju. Na ten moment po przylocie do Anglii należy udać się na dziesięciodniową kwarantannę. Takie rozwiązanie nie do końca pasuje UEFA, która zamierza wysłać 2500 pracowników na finał. W zasadzie nikt z nich nie może pozwolić sobie na tak długą izolację. Dlatego też zaczęły pojawiać się głosy na temat przeniesienia miejsca zmagań decydującego meczu. Początkowo mówiło się o Budapeszcie, gdzie kibice tworzą wyjątkową atmosferę. Teraz do gry włączyły się także Włochy za sprawą zapowiedzi tamtejszego premiera Mario Draghiego.

Sprawdź: Przyłapaliśmy Roberta Lewandowskiego w samych kąpielówkach! W rękach szklanka od koktajlu i... żółta butelka [ZDJĘCIA PAPARAZZI]

Sonda
Czy wciąż obawiasz się koronawirusa?

Gdzie finał Euro 2020? Wembley zagrożone

Choć w poniedziałek "The Telegraph" przekazał, że finał Euro 2020 może odbyć się na Wembley, ponieważ premier Boris Johnson i władze UEFA są bliskie porozumienia, to Draghi chce doprowadzić do tego, by decydujący mecz rozegrać w Rzymie. Jako główny argument przedstawia zagrożenie epidemiczne w Wielkiej Brytanii. - Czy to prawda, że chcemy, by finał Euro 2020 odbył się w Rzymie, a nie w Londynie? Tak, to prawda. Postaram się, aby finał nie odbywał się w kraju, w którym wskaźnik zakażeń tak szybko rośnie - przekazał dziennikarzom w Berlinie polityk.

Zobacz: NIEBYWAŁE! Szwecję urządza PORAŻKA z Polską. Tego nikt by nie wymyślił

Euro 2020 w Rzymie

Premier Włoch chce, by turniej zamknięto w Rzymie, czyli tam, gdzie został otwarty. To właśnie na Stadio Olimpico odbył się mecz otwarcia, w którym gospodarze zdeklasowali wręcz Turcję, wygrywając 3:0. Dzięki świetnej grze ekipy z Półwyspu Apenińskiego uznaje się ją za jednego z głównych faworytów do końcowego triumfu na Euro 2020. Nie może więc dziwić, że kibice z Włoch z radością zareagowali na ewentualne przeniesienie finałowego spotkania do ich kraju.

Zobacz: Andrzej Duda szczerze o występie Polski na Euro! Nie jest do końca zadowolony? Wytypował, kto wygra Polska - Szwecja

Raport z Sopotu. Kibice entuzjastycznie powitali piłkarzy
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze