Reprezentacja Polski na Euro 2020

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski na Euro 2020

Niepokojące wieści przed meczem Polska - Szwecja na Euro! Jeden z podstawowych zawodników wypadnie przez kontuzję?!

2021-06-20 14:02

Po falstarcie w pierwszym meczu Euro 2020 i porażce reprezentacji Polski ze Słowacją, piłkarze Paulo Sousy bardzo dobrze zaprezentowali się w Sewilli i wydarli punkt w starciu z Hiszpanią po remisie 1:1. Dzięki temu wciąż są w grze o fazę pucharową Euro 2020 i od meczu ze Szwecją zależeć będzie przyszłość Polaków na imprezie. Na kilka dni przed meczem docierają do nas jednak niepokojące wieści. Jeden z podstawowych zawodników może wypaść z meczu Polska - Szwecja przez kontuzję.

Po przegranej reprezentacji Polski w pierwszym meczu Euro 2020 ze Słowacją spora część kibiców znad Wisły nie wierzyła, że Biało-czerwoni mogą urwać punkty Hiszpanii, która zaliczana jest do grona faworytów całego Euro. Piłkarze prowadzeni przez Paulo Sousę zagrali jednak bardzo dobry mecz i udało im się zremisował na Estadio La Cartuja z kadrą "La Roja" 1:1. Dzięki czemu Polacy wciąż liczą się w grze o awans do fazy pucharowej Euro 2020. Ponadto gra Biało-czerwonych oraz taktyka Paulo Sousy oczarowała Luisa Enrique, trenera Hiszpanii. Nastroje w polskiej drużynie znacznie się poprawiły przed ostatnim meczem w fazie grupowej, w której Polacy zmierzą się ze Szwecją, jednak na kilka dni przed pierwszym gwizdkiem pojawiły się niepokojące wieści związane ze zdrowiem jednego z podstawowych zawodników. 

Filar kadry wypadnie z gry przez kontuzję?! 

Mowa oczywiście o Janie Bednarku, który musiał opuścić boisko na kilka minut przed końcem meczu w Sewilli. Obrońca reprezentacji Polski, który na co dzień broni barw angielskiego Southampton FC schodził z murawy z wyraźnym grymasem bólu na twarzy, trzymając się przy tym za mięsień. Jak się okazuje, był to ten sam mięsień, z którym defensor miał problem na kilka dni przed startem Euro. Ponadto z wypowiedzi Jakuba Kwiatkowskiego, rzecznika PZPN dla portalu "Sport.pl" wynika, że Bednarek zagrał mecz z Hiszpanią bez leków przeciwbólowych. Najgorszy scenariusz może oznaczać odnowienie się kontuzji, przez którą obrońca nie będzie w stanie zagrać w meczu ze Szwecją, który odbędzie się w środę 23. czerwca. 

Mateusz Borek wskazał piekielnie istotny szczegół przed meczem Polska - Szwecja na Euro! To nie wróży dobrze [TYLKO U NAS]

Jan Tomaszewski po meczu Polska-Hiszpania
Sonda
Polska - Szwecja na Euro 2020 - kto wygra?
Najnowsze