Jakub Moder, reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Jakub Moder

Nowe wieści ws. kontuzjowanego piłkarza reprezentacji Polski! Czy Jakub Moder zagra ze Szwecją?

2021-06-22 11:50

Reprezentacja Polski przygotowuje się do meczu ze Szwecją na EURO. Biało-czerwoni potrzebują wygranej z ekipą ze Skandynawii, aby zapewnić sobie awans do fazy pucharowej turnieju. Selekcjoner Paulo Sousa martwi się stanem zdrowia naszych piłkarzy. W starciu z Hiszpanią ucierpiał pomocnik Jakub Moder. Czy kadrowicz będzie do dyspozycji Portugalczyka w batalii ze Szwecją na EURO?

Nie wiadomo, czy Jakub Moder zagra w środę w Sankt Petersburgu w ostatnim grupowym meczu piłkarskich mistrzostw Europy Polski ze Szwecją. - Do 75 minut przed pierwszym gwizdkiem musimy podać skład, zatem mamy dużo czasu – przekazał team menedżer kadry Jakub Kwiatkowski. Po meczu z Hiszpanią (1:1) Moderowi spuchło kolano. W niedzielę zawodnik miał wykonane USG, które nie wykazało żadnego urazu, natomiast w poniedziałek przeszedł badanie rezonansem magnetycznym. 22-letni środkowy pomocnik nie wziął udziału w żadnym treningu poprzedzającym konfrontację ze Szwecją. - Zarówno w poniedziałek, jak i dzisiaj Kuba został w hotelu z jednym z fizjoterapeutów. Przechodzi różne zabiegi i decyzja, czy zagra ze Szwecją zapadnie tuż przed spotkaniem. Do 75 minut przed pierwszym gwizdkiem musimy zgłosić skład do UEFA, zatem mamy jeszcze dużo czasu na jej podjęcie – podkreślił Kwiatkowski.

Czy Grzegorz Krychowiak zagra ze Szwecją? Kluczowa decyzja zapadła

Mateusz Borek po meczu Polska-Hiszpania

Nie ma natomiast przeszkód, aby w środowym meczu wystąpił Jan Bednarek. Pod koniec potyczki z Hiszpanią 25-letniemu środkowemu obrońcy odnowił się uraz, z którym zmagał się przed inauguracyjnym spotkaniem ME ze Słowacją. - Janek ma normalnie trenować z pełnym obciążeniem. Poprawia sią także stan zdrowia bramkarza Łukasza Fabiańskiego, który również ma mieć więcej zajęć i nie będą się sprowadzały tylko do truchtania wokół boiska. Innych problemów zdrowotnych nie mamy – zapewnił rzecznik reprezentacji i PZPN. Kadrowicze Paolo Sousy we wtorek przed południem odbyli w Gdańsku ostatni trening przed meczem ze Szwecją, a o godz. 14 odlecą do Sankt Petersburga. Wieczorem portugalski selekcjoner i jeden z zawodników wezmą udział w oficjalnej konferencji prasowej.

Włodzimierz Lubański przed meczem ze Szwecją. Zwraca na bardzo ważny aspekt w grze Skandynawów

Najnowsze